Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1232
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1232
Název:Atentát na Gatas
(Anschlag auf Gatas)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1985
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 428 NGL = 4015
Ledoví útočí - chronofosílie má být vypnuta
Hlavní postavy románu:

Tormsen Vary - vůdce Ledových se vrací zpět na ledovou planetu

Ernst Ellert - Varyho společník

Kazzenkatt - Element Dekalogu chce vyřadit chronofosílii Gatas

Shtelp - Element masky

Geoffry Waringer - hyperfyzik experimentuje

Perry Rhodan - Terranec navštěvuje hlavní svět Bluesanů.

Při pátrání po možnosti jak Ledový houf dostat zpět do Mínus-světa, vytvoří hyperfyzička Yling Reece, zvaná Zelenoočka, spolupracovnice Geoffryho Abela Waringera, pomocí koncentrace ultravysokého množství energie negativní prostorové zakřivení a nechá touto trhlinou v časoprostorové struktuře protlači asteroid do paralelního universa. Element prostoru Bildersticker pozoruje pokusy a informuje Pána Elementů, který poté Kazzenkatta pověří získat Ledový houf po kontrolu. Na Kazzenkattův rozkaz přijme Margenane Shtelp vzhled Tormsena Varyho a vede Ledové při útoku na Gatas. Také BÁZE odlétá ke Gataskému centrálnímu světu, aby se začlenila do silné flotily GAVÖKu a Kosmické hanzy. Skutečnost, že koberec gravitačních bomb umístěný kosmickým bazarem LÜBECK se ukáže jako neúčinný, dokazuje, že pod vlivem Psychomrazu se mění také charakteristika »Elementů prostoru«1) a ostatních členů »Dekalogu Elementů«. Perry Rhodan přistane s křižníkem ASCONA na Gatasu. Ačkoliv jeho přítomnost Kazzenkatta znejistí, domnívá se Hamillerova trubice, že ochlazení na mínus dvacet stupňů Celsia zahubí větší část neinteligentního života a tak během pěti dnů vymizí organické fluidum Bluesanského světa, které je nutné k udržení chronofosilního statutu. Kazzenkatt vyzve Gatasany, aby mu během půl dne umožnili vymazání chronofosilní aury, a slibuje jim za to volný odchod.

Mezitím odveze SYZZEL Ernsta Ellerta a pravého Tormsena Varyho na Chort. Protože jeho dvojníku chybí pro Varyho typické charisma, kvůli kterému ho jeho přívrženci nazývají Kryosmaten, uznají Ledoví, kteří bývalého Ertrusana potkají, Varyho za oprávněného velitele. Kazzenkatt, který potají touží o tom, že v zerosnu vytvoří rajský svět, nasadí proti Varymu »Elementy války« a »Transcendence«.

Současně Waringer a Yling Reece popohánějí přípravy »Operace Ranní rosa«. Podaří se jim poprvé s Selphyr-Fataro zařízením BÁZE2) propojeným na experimentální loď transferovat objekt do určitého universa. Kromě toho může být přibližně určena Strangeness Minussvěta.