Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Entity > Element prostoru
hledat

Element prostoru byl v roce 427 NGL členem Dekalogu Elementů. Jednalo se o organické kosmické lodě, které byly vyvinuty speciálně pro vesmírné boje. Sami si říkali Gruuthové. Gruuthové nebyli žádné přirozené bytosti, aby byly vypěstovány Elementem techniky. Po desetitisících bojovali pro Dekalog.

Při pohledu shora vypadají jako T. Jejich tělo je asi 100 metrů dlouhé a dozadu se zužuje. Příčka na přídi je asi 20 metrů široká. Kůže je bělavě průhledná a nechává rozpoznat vnitřní orgány. Kůže Gruuthů je pokryta bezpočtem štětin, které slouží jako smyslové orgány a k přijímání energie. Na příďové příčce se nachází šest polokulových orgánů, přes které lze cíleně vydávat energii jako záření. Gruuthové nedisponují žádným humorem, ale používají znějící, nápaditá jména jako Purpurový pěvec nebo Stínotkadlec.

Schopnosti

Gruuthové mohou absorbovat téměř libovolnou energii a pak jí vyslat zpět na útočníka. V případě, že jsou přesycení, potom se jako kamikadze pokusí vrazit do protivníka. Obvyklou bojovou taktikou byl transport jednoho nebo dvou Elementů ducha, kteří se pak vzniklou strukturální štěrbinou mohli dostat do nepřátelské lodi.

Jedinou formou energie, kterou Gruuthové nemohli spořádat, byla gravitace. Již gravitační pole velkého asteroidu mohlo pro neopatrné Gruuthy znamenat smrt. Gravitační bomby se ukázali být velice účinnou zbraní. Jako Ledoví už tuto slabinu neměli.

Gruuthové se dokázali pohybovat lineárním prostorem a akcelerovali velice rychle. Společně komunikovali telepaticky.

Historie

Element prostoru byl původně stvořen Elementem techniky a od té doby vyráběn v LÍHNI. Jeho první nasazení v Mléčné dráze se událo v červenci 427 NGL při útoku na soustavu Verth, kde byla chronofosílie Gatas.

Později posloužilo 50000 Gruuthů k odvedení pozornosti při dobývání Světa sta sluncí pomocí Elementu techniky se Sextadimovým aktivním kodérem.

Při bitvě proti Nekonečné Armadě v intergalaktické prázdnotě u Magellanových mračen se jim podařilo zničit tisíce Armadolodí, ale pak Armadisté objevili slabost vůči gravitaci, což Gruuthy donutilo k ústupu.

Když byla v červnu 428 NGL zničena LÍHEŇ, nedali se už vyrábět žádní další Gruuthové. Existovalo jich už jen 250 tisíc.

Koncem července 428 NGL dal Kazzenkatt Ledovému houfu k dispozici zbylé Elementy prostoru k útoku na Gatas. Kvůli psychomrazové auře se z nich stali Ledoví.

Element prostoru byl zničen, když byl Chort pomocí zařízení Selphyr-Fataro do Mínus-světa.