Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Planety > Chort
hledat
Astronomická data:
Sluneční soustava:žádná
Průměr:8545 km
Gravitace:0.8 g
Doba rotace:nerotuje
Obyvatelé planety:
Posbiové

Chort byl jednou z planet Posbiů. V roce 427 NGL byl stržen do Mínus-světa. Planeta Chort ležela v intergalaktickém prostoru mimo Mléčnou dráhu, několik tisíc světelných let od Světa sta sluncí.

Původně se na Chortu vyskytovaly obrovské zásoby těžkých kovů, z čehož důvodu se stal průmyslovým centrem. Byla zde postavena většina Posbiů. V roce 427 NGL byl už zcela vydolován a skládal se prakticky jen ze strojních zařízení. Žilo tu 800 tisíc Posbiů a přibližně stejné množství Willíků.

Historie

V roce 427 NGL zaútočil Element zimy na Svět sta sluncí. Cestou tam zabral několik světů Posbiů ležících v prázdnotě. Ertrusan Tormsen Vary byl pověřen, aby Element zimy zastavil palbou z transformačních děl. To selhalo, protože Element zimy se částečně materializoval v planetě.

Chort byl ve velkém spěchu evakuován, desetitisíce Posbiů a centrální hyperinpotroniku se ale zachránit nepodařilo. Planeta byla stržena do Mínus-světa.

Uprostřed července 428 NGL se všechny živé a neživé objekty, které Element zimy spolknul, vrátili jako Ledoví zpět. Chort se materializoval ve Hvězdném tunelu, který v Eastside vytvořil Signální plamen. Chortská psychomrazová aura sahala 5 světelných let daleko. Tím poskytovala životní podmínky pro Ledové a zablokoval hvězdný tunel pro Nekonečnou Armadu.

Nejprve se na Chortu vyskytovali jenom Ledoví, o několik dnů později dorazili Elementy Dekalogu a převzaly vládu. Chort byl koncem července během Operace Ranní rosa opět poslán do Mínus-světa.