Menu

Zařízení Selphyr-Fataro je zbraň vyvinutá aphilickými techniky Selphyrem a Fatarem, jejíž princip ovšem pochází od skromného aphilického fyzika a zbraňového specialisty Kahasche. Zbraň byla NATHANEM zakotvena bez oficiálního rozkazu jako integrální součást BÁZE při její výstavbě. V astronautickém žargonu byla zbraň známa také pod označením „Satanské fatální zařízení“.

Přístroj SeFa, zvaný také trhlinový projektor, je kombinací transformačního děla a Lemury vyvinutého KNK-děla.

Roboti z národa Schatt-Armarongové mají jako vlastní tělesné zbraňové systémy rovněž zařízení Selphyr-Fataro.

Dosah

Dosah SeFa činí asi osmnáct světelných let, maximální oblast působnosti v místě dostřelu je 144 milionů kilometrů.

Způsob účinku

SeFa střílí projektily, které větší část cesty urazí hyperprostorem. V cíli vytvářejí efekt, který připomíná nenadálý vnik černé díry. Všechna hmota v oblasti působnosti je roztrhána a zmizí navždy v paralelním vesmíru.

Historie

Na základě svého ničivého účinku se první využití SeFa uskutečnilo teprve v roce 426 NGL, jako demonstrace moci proti pomocným národům Seth-Apophis. Bylo jím zničeno velké množství brzdící hmoty, která chránila kotvu Frostrubinu.

V červenci 428 NGL proběhlo poslední použití modifikovaného SeFa při operaci Raní rosa proti Ledovému houfu a přístroj byl přitom (pravděpodobně) stržen do Mínus-světa. Protože se technické podklady ve zmatcích po roce 428 NGL ztratily, nebyl už postaven žádný další model této zbraně.