Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Slovník > Entity > Element techniky
hledat

Anin-Anové byli až do ledna 429 NGL složkou Dekalogu elementů a byli označováni za Element techniky. Jsou to kyborgové, kteří svá biologická těla (až na mozek) nahradili už před dávnými časy kovem.

V Dekalogu jsou kompetentní pro opatřování technické výstroje, protože jsou to vynikající inženýři a vědci. Jsou jim dány k dispozici všechny potřebné prostředky, takže jejich vynalézavost nemá žádné hranice. Kromě toho představují průbojné bojové jednotky. Na základě jejich schopností jsou často nasazováni jako zástupci Elementu vedení.

U Anin-Anů existuje sedmnáct sociálních vrstev. Čím vyšší vrstva, tím menší kyborgské tělo mohou využívat. Statut je označován dvojčíslím před jménem. Například 12-3-Norst označuje, že bytost má jméno Norst, přísluší ke třetí kategorii (Sextadimová technika) a má tam dvanáctou hodnost.

Technologická výstroj Anin-Anů je velice pestrá: mají fiktivní transmitery, vysoce výkonnou syntroniku, ASP a mnohem víc.

Historie

Před miliony let měli Anin-Anové vysoce vyvinutou civilizaci. Jednoho dne zachytili výzvu, které nemohli odolat. V této době jich bylo asi osm miliard. Začali stavět kosmické lodě, do kterých se vešel celý jejich národ. Pak následovali volání Ordobana. Stali se tak členem Nekonečné Armady, byli ale nespokojeni s životním cyklem zrození a smrti. Chtěli být nesmrtelnými, proti čemuž byl Ordoban. V této situaci navázal Pán elementů tajně kontakt s Anin-Any a radil jim vzdát se svých organických těl – až na mozek. Tím mohli vzdorovat kategorickému impulzu, ztráceli ale pomalu také vzpomínky na čas před tím. Dostali se tak do služeb Pána elementů.

Anin-Anové se později účastnili dokonce stavby chaotenderu ZENTAPHER. Kintradim Crux chtěl mít část jejich národa jako techniky, ale mezi mocnostmi chaosu platí nepsaný zákon: „Element techniky nesmí být rozdělen.“

Při útoku na Terru v prosinci 428 NGL měli Anin-Anové Sat-Techno-těla. Tím mohli vytvářet a manipulovat psionickou energií, byli současně ale také živými. Byli opět takřka organičtí a pomalu se jim vraceli vzpomínky. Přesto zůstali loajální Dekalogu. Když ale zachytili sálání mentálních depotů Ordobana v Loolandre, nemohli už dále vzdorovat. Opustili Terru a vrátili se zpět k Nekonečné Armadě.

Nachor z Loolandre jim přidělil jednu opuštěnou mumifikovanou jednotku.

Kosmické lodě

Anin-Anové měli jen několik kosmických lodí, celkem asi dvacet kusů. Jmenovaly se STROJE a byly veliké tucty kilometrů. STROJ DVANÁCT se například sestával ze dvou polokoulí o průměru 50 km, které byly spojeny na pólech. Kolem tohoto spoje kroužil červený energetický prstenec o průměru 100 km, který obsahoval pohonné ústrojí. STROJ ŠEST byl válec s délkou 3 km a tloušťkou 1.5 km. Další stroje vypadali jako mnohohroté hvězdice nebo elipsoidy o délkách až 80 km.

STROJE obsahovaly výrobní zařízení, ve kterých se zbraně a další vojenská zařízení mohli vyrábět ve velkých množstvích.

STROJ DVANÁCT byl zničen, když selhal plán na využití sextagimového magnetu proti signálnímu plameni. STROJ ŠEST byl poškozen revoltujícími Tefrody a potom použit jako návnada pro SYZZEL, přičemž došlo k sebedestrukci. Předtím odpojená velitelská kapsle byla rovněž sebezničena, když jí Anin-Anové evakuovali. Dva další STROJE byly zničeny během kosmické bitvy s Nekonečnou Armadou.

Svých posledních dvanáct STROJŮ obětovali Anin-Anové při finálním útoku na Terru.