Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1141
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1141
Název:Čas zůstává vítězem
(Die Zeit bleibt Sieger)
Autor:William Voltz
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1983
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 426 NGL = 4013
Chce změnit budoucnost - ale minulost ho dožene
Hlavní postavy románu:

Luger M. Serkantz - "citový lingvistik"

Stöckelschuh - Lugerova přítelkyně

Galbraith Deighton - šéf bezpečnosti Kosmické hanzy

Grek 1 - velitel Lookout-Station

Grek 336 - fundamentalista opouští Zemi

Pár TSUNAMI přiveze Greka 1, velitele Lookout-Station1) a jedenáct dalších Maahků, kteří ho mají podpořit v boji proti Greku 336, na Zemi. Vedení LSP a Kosmické hanzy přizve také Lugra Methusalema Serkantze, který se vydává za citového lingvistika, ve skutečnosti je ale jen prostým tlumočníkem. Když Grek 336 spáchá další atentát na PSÍ-TRUST, jsou Serkantz a dvanáct Maahků transportováni do Shisha Rorvic. Kluzák, se kterým se Serkantz, Grek 1 a Grek 7 letí k domnělému úkrytu Fundamentalisty, se zřítí. Znovu dochází k puklinám v časové hrázi a přesunech časových rovin. Grek 336 nakonec kontaktuje oba Maahky a oznámí, že odpojil všechny nedůležité části těla a provedl s nimi zastírací útok na mentální kotel v Shisha Rorvic, zatímco současně s pomocí Zarch-čerpadla, přestavěného podle Višniných dat, vytvořil bariéru mezi časovou hrází a PSÍ-TRUSTEM. PSÍ-TRUST nevědomky odváděl svou mentální energii do této bariéry a posiloval jí. Časová hráz se nakonec zhroutí. PSÍ-TRUST pozastaví svou práci3), ale bariéra zůstane stabilní a zabrání vybudování nového umělého prostorového zakřivení.

Grek 336, který se mezitím sice už Višny zřekl, jde ale stále za svým cílem zabránit domnělému odduševnění lidstva, je převezen do Shisha Rorvic. Zatímco se vláda radí o jeho osudu, požaduje, aby byl se svými druhy převezen na Lookout-Station, a pohrozí teroristickými opatřeními. Vedení LSP souhlasí4).

Serkantz se zúčastní letu 1500 metrového ERICA MANOLIHO5) k vesmírnému nádraží, jako svědek při soudu Maahka z budoucnosti. Když Grek 336 během jednání znovu zapřísahává své druhy, aby se postavili proti jakýmkoliv tendencím k opuštění těl, rozplynou se těla třinácti Maahků kolem něj v mlhovitou substanci, a Fundamentalista musí poznat, že vývoj nenáviděných Stínových Maahků už začal6).