Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 156
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 156
Název:Lemy a Žabovlk
(Lemy und der Krötenwolf)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Druhé impérium
Vydáno poprvé:1964
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 2326
Specialisté USO hledají vraha - a objeví bubnování hyperprostoru
Hlavní postavy románu:

Lemy Danger - nejmenší mezi Specialisty USO, kosmickými požárníky

Melbar Kasom - jeho obří postava z něj dělá ideálního gladiátora

Atlan - Lordadmirál nasazuje masku slepého žebráka

Poručík Ebrolo - odpadlík USO a vrah Anne Sloane

Mahana-Kul - Lemy prohlásí Antie za zatčeného

Akussa - školitel arénových bojovníků na planetě barbarů

Perry Rhodan - velký administrátor Spojeného impéria

V červnu 2326 je 19 z 25 buněčných aktivátorů, které roztrousil ID, nalezeno a v terranských rukou. Byly předány důležitým osobám Solárního impéria, především mutantům1).

Telekinetka a nositelka aktivátoru Anne Sloane je v akci na Eysalu, druhé planetě ke galaktickému centru patřícího slunce Eyciteo. Explorerská loď tam zaměřila energetické emise atomových strojů, ačkoliv Eysal obývají jen degenerovaní a do barbarství upadnuvší potomci Arkonidanů. Kvůli mutacím mají Eysalané zelenou kůži a ostré, pohyblivé uši. Poručík Ebrolo, specialista USO z národa Antiů, který byl Anne Sloane poslán na pomoc, mutantku zabije a vezme si její aktivátor.

S třicetimetrovým siganským bitevním křižníkem NAMANO pod velením plukovníka Tilta odlétá specialista USO Lemy Danger2) na Eysal. Tam se společně s Melbarem Kasomem2) a Atlanem, který hraje slepého žebráka, dostane v Malkino, hlavním městě Salonské říše, na stopu zrádného specialisty Ebrola. Přitom musí Siganec Danger pomoci Kasomovi, který ve své roli gladiátora musí nastoupit proti nebezpečnému praještěrovi Žabovlkovi.

Arkonidan a jeho agenti jsou konfrontováni s Báalolskými kněžími, kteří už tři stale život na Eysalu kontrolují přes Kulanský kult. Sledují velekněze Mahana-Kula, který Ebrolovi mezitím odebral aktivátor, a objeví pod Kulanským chrámem labyrint s cizorodými technickými zařízeními. Během boje s Antii zničí Lemy Danger buněčný aktivátor 4. srpna 2326 přesným výstřelem. To aktivuje stroje labyrintu, které vyzáří hyperenergetickou šokovou vlnu velké síly3).

O tři dny později přiveze Perry Rhodan s moderní bitevní lodí ERIC MANOLI, kterou nazval po svém zemřelém příteli4), vědce na Eysal. Prozkoumají podzemní stroje, které označí jako generátory gravitačně-energetické šokové vlny5).