Perry Rhodan 795 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 795
Název:Síť smrti
(Netz des Todes)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3583
Jsou nesmrtelní - ale aktivátory z nich udělají živé bomby
Hlavní postavy románu:

Ronald Tekener - nositel aktivátoru je kvůli svému bezpečí poslán pryč

Julian Tifflor - šéf NEI

Jennifer Thyron - Tekenerova přítelkyně

Nos Vigeland - Ertrusan utíká

Spin Dorney - velitel REDHORSE

Hotrenor-Taak - Lare nechává galaxii zahalit do sítě smrti

Nos Vigelandův VERDENKAAR je na cestě k Lookout-Station1). Poté co loď proletí kulovou hvězdokupou M 13, rozhodne se posádka při orientačním manévru v systému Legga, že se zbaví nebezpečí, které vychází z buněčného aktivátoru jejich velitele. Vigeland je paralyzován a s malým pomocným člunem poslán na neobydlenou druhou planetu systému.

Ještě předtím, než dalece automatizovaný těžký křižník REDHORSE2) pod velením Spina Dorneye, na cestě ke Světu sta sluncí opustí Mléčnou dráhu, cítí Ronald Tekener nedůvěru a strach dvacetičlenné posádky a je mu čím dál tím jasnější, že za letem stojí něco víc, co mu nebylo řečeno. Zatímco cíleně opije dobromyslného technika Johna Jonese, se bývalý specialista USO dozví o aktivátorové pasti Larů a vyzve Jennifer Thyron k řeči, která mu jen váhavě prozradí pravdu. Rozhodne se proto svou přítelkyni a posádku vysadit na Legga II.

Na planetě se Nos Vigeland, který přistání REDHORSE pozoroval, přiblíží k lodi a zajme Jennifer Thyron. Aby měl na plánované cestě, na které chce pokračovat s REDHORSE, měl nějakého společníka, dá Pozemšťance buněčný aktivátor Tersera Frascatiho. Jennifer Thyron se ale podaří Ertrusana paralyzovat. S Vigelandem na palubě odstartuje Ronald Tekener a xenopsycholožka, která si ale aktivátor sundá, protože se ho necítí hodna, k dalšímu letu. Během letu zaútočí Vigeland na oba Terrance. Jennifer Thyron utrpí několik zlomenin, otřes mozku a vnitřní zranění. Poté co Tekener Ertrusana paralyzuje a odnese ho do space-jetu, který naprogramuje na automatický návrat do Mléčné dráhy, zavěsí své přítelkyni na krk znovu buněčný aktivátor, aby jí zachránil život.

Zatímco se Vigelandův space-jet blíží k systému Legga, nechá Hotrenor-Taak aktivovat pole destrukce genetického kódu. Buněčný aktivátor exploduje a zabije přitom Ertrusana. Kromě aktivátoru Vigelanda detonují také čtyři buněčné aktivátory, jejichž nositelé nebyli dosud známí. Jeden z nich už dlouho nosil terranský trosečník, tři ostatní nosili obyvatelé příslušné planety na které se nacházel3). Hotrenor-Taakova naděje, že najde úkryt NEI, se ale nenaplní, protože hyperenergetické turbulence Provconovy pěsti odcloní aktivátor Juliana Tifflora proti GKD záření. Aktivátorová past ale zůstává aktivní, protože Hoternor-Taak chce pro Perryho Rhodana při jeho návratu připravit nepříjemné překvapení4).

Ronald Tekener a znovu uzdravená Jennifer Thyron zaměří explozi Vigelandova buněčného aktivátoru a je jim jasné, že se teď dlouhou dobu nebudou moci vrátit do Mléčné dráhy5).

Aktuální data:
18.5.2022
1565 před NGL
24. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459717.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál