Atlan 44 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 44
Název:Škola atentátníků
(Die Schule der Attentäter)
Autor:William Voltz
Cyklus:Na příkaz Lidstva / Buněčný aktivátor
« AT 43 • chronologicky • AT 45 »
Vydáno poprvé:
Vydáno v češtině: -
Čas děje: konec června 2409
Psychotým si nasazuje masku - a vyráží na honbu za vrahy
Hlavní postavy románu:

Atlan - Lordadmirál a zakladatel USO

Ronald Tekener - agent USO přebírá jinou identitu

Sinclair Marout Kennon - agent USO přebírá jinou identitu

Hagbur Raiz-Selase - boháč je zavražděn

Bolly - dinosaurus "použitý k jinému účelu"

Altaira Nemeth - nebezpečná žena

Korth Penipuce - administrátor Vagussonu

V červnu 2409 je zavražděn politik a průmyslník Solárního impéria, který se zasadil za osídlení soustavy Cystobors. Tekener, jako kosmický Genosmolař (=bohatý playboy) Kangos Raiz-Selase, a Kennon, jako bratranec Damarkus Seleyt, objeví na imperiálním světě Vagusson školu pro atentátníky, ve které se atentátníci speciálně školí. Od zatčených se dozvědí jen to, že jejich zadavatel něco hledal v oblasti systému Cystobors.


Diskovitá soukromá jachta ECHO letí v červnu roku 2409 k druhé planetě systému Yptoma-Tau, který se nachází 18‘779 světelných let od Země. Na palubě se nachází miliardář hoteliér a podnikatel Hagbur Raiz-Selase, který chce na Vagussonu postavit svůj 2117tý hotel. Na kosmodromu hlavního města Staffan ho očekává Alfa-vezír solární kolonie Korth Penipuce. Přijetí do posledního detailu naplánoval Arglitz, důvěrník a osobní strážce Raiz-Selaseho. Konec konců, bylo už zavražděno dvanáct osob, kteří se všichni podíleli na takzvaném Projektu systém Cystobors - a to Raiz-Selase také. Navzdory všem bezpečnostním opatřením se stane nemožné a podnikatel je 13. obětí série atentátů.

25. června se Ronald Tekener setká se Sinclairem Maroutem Kennonem po skončení jejich půlroční dovolené znovu v Quintově centru a ohlásí se u Lordadmirála Atlana da Gonozala. Nesmrtelný Arkonidan je ihned zasvětí do nového případu a informuje o 13 vraždách politiků, obchodníků a vojáků. Naposledy byl Raiz-Selase zasažen jedovatou šipkou. Šipka se uvolnila automaticky z předloktní protézy Alfa-vezíra, nepodařilo se ale zjistit, jak se tam šipka dostala. Penipuce je v každém případě nevinný.

Není to tak dávno, co se jednalo o kolonizaci systému Cystobors, rudého slunce se šesti planetami, které disponují cenným nerostným bohatstvím. Nachází se 20‘339 světelných let od Slunce. Další odkazy na organizaci, která zde působí, téměř neexistují. Jen v případě dvanácti vražd mohli být zatčeny dvě osoby. O mužích v pozadí ale nic nevěděli a existuje jen mlhavá stopa, co se týče vzdělávacího zařízení pro atentátníky.

Tekener a Kennon poznají synovce Raiz-Selaseho. Kangos, obr, je kosmický genosmolař (Playboy) a univerzální dědic, nesmí ale jeden rok dlouho nic hrát. V opačném případě by dědil jeho bratranec Damarkus Seleyt. Navíc se Kangos připojil k bohu Taefdu v Šachtelchu, což je velmi vážné. Psychoteam má převzít roli obou mužů a pátrání po škole atentátníků začít na Vagussonu (pravý Seleyt je mezitím vzat z USO do ochranné vazby).

Se soukromou jachtou TALMANIA-X pravého Kangose odlétá Tekener na Zemi, kde chce oznámit, že bude sám osobně pátrat po vrahovi svého strýce. Setká se tam s Kennem v roli Seleyta. Kromě toho tam čeká Bolly-Bo, dvanáct metrů vysoký býložravý praještěr. Zvíře může být řízeno pomocí implantátu a má břišní záhyb, který Kangos rád používal jako místo pro oběd.

Třetího dne na Zemi pořádá Tekener/Kangos párty, na které se ukáže také Seleyt/Kennon. Oba muži se dají do hádky, přesto Kangos následně akceptuje, že ho Vagusson doprovodí na Vagusson. K jejich odjezdu (i s Bolly-Bo) dojde o dva dny později.

Na Vagussonu se Tekener snaží (jeho domnělý bratranec jde na to jinou cestou) kontaktovat všechny důvěrníky a spolupracovníky Alfa-vezíra (což už dávno udělal SolAb). Smíšek přitom dává jasně najevo, že peněz pro ulehčení pátrání má dost. Tekenera nakonec kontaktuje krásná Altaira Nemeth, jejíž manžel disponoval akciemi projektu Cystobors. Muž s lashatskými jizvami pozná, že žena je ledově vypočítavá.

Pak následuje první atentát na Tekenera. Nezdaří se jen díky tomu, že je Kennon poblíž a podaří se mu částečně zarušit rádiové impulzy. O několik hodin později se kosmokriminalista s celkovou protézou přes tajný kontakt SolAbu dozví, že Nemethin muž je starý, ale bohatý. Je ale alespoň čistý.

Příštího rána snídá Tekener na střešní terase hotelu, ve kterém se ubytoval, v břišním záhybu Bolly-Boa. Praještěra ale někdo nečekaně zmanipuluje, protože se břišní záhyb uzavře, a Bolly-Bo pochoduje k hraně střechy. Znovu se na poslední chvíli ukáže Kennon a pomocí svého vnitřního vysílače vyruší nebezpečné impulzy. Zachrání svého přítele a praještěr spadne sám do hlubin a rozbije se.

Kennonovi se navíc podařilo určit výchozí pozici téměř smrtelného vysílání. Přišlo z okrsku města Staffan, ve kterém se nachází také vila Nemethů. Rozhodnou se jí bez pozvání navštívit.

Tekener a Kennon si vezmou taxi a zažijí třetí atentát. Stroj je zmanipulován, opustí město a žene se k horám. Pomocí svého vnitřního antigravu ale Kennon sebe a Tekenera zachrání, dříve než se taxy roztříští o kopec. Teď mají malou výhodu, kterou hodlají využít.

Před vilou dostanou Tekener s Kennonem překvapivě pomoc. Potkají Arglitze, který rovněž pátrá po vrahovi svého zaměstnavatele. Společně zaútočí na usedlost, kde se ve sklepě nachází škola atentátníků. Vedou jí Nemethové a dvě osoby jménem Elmer a Taccor. Atentátníci jsou sami o sobě hypnoticky ovlivněnými jedinci a v současné době se na místě žádný nenachází.

Ve vile se nakonec objeví několik agentů SolAbu pod velením majora Kamthlina. O den později jsou Elmer a Taccor vyslechnuti, Nemethové jsou mrtví, stejně jako Arglitz. Oba muži pracovali pro peníze a nevěděli, o co jejich zadavatelům (nebo zadavateli) v systému Cystobors jde.

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Die_Schule_der_Attentäter« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
28.1.2022
1565 před NGL
3. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459607.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál