Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 168
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 168
Název:Ledová past
(Die Eisfalle)
Autor:William Voltz
Cyklus:Druhé impérium
Vydáno poprvé:1964
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 2327
Jeho jméno není zapsáno v análech historie - ale jeho čin je příkladný...
Hlavní postavy románu:

Don Kilmacthomas - Bluesané ho nemohou chytit

Plukovník Mos Hakru - velitel nešťastné lodi

Seržant Wallaby - má něco napravit

Perry Rhodan - Velký administrátor pošle 3000 lodí odvést pozornost

Plukovník Joe Nomers - jeho kosmická stanice je počátkem a koncem velkolepé operace

Leclerc - velitel Bluesanů

Na základě dat ukořistěných KOPENHAGENEM je nalezena soustava Verth. Protože Gatas, pátá planeta, je se 14 miliardami obyvatel beznadějně přelidněným světem, je jasné, že expanzivní touha Bluesanů souvisí s jejich vysokou porodností1).

Zatímco tři tisíce solárních lodí pod vedení ERICA MANOLIHO, kterému velí Epsalan plukovník Kors Dantur, letí v prvních červnových dnech roku 2327 ke klamnému útoku na sousední systém, přistane bitevní křižník TRISTAN na čtrnácté planetě systému Verth, na ledovém světě o velikosti Pluta. Loď, která se vtaví do ledového pláště planety, obsahuje akonský portálový transmiter, který je spojen s Eastside-Station-1 (ESS-1), 800 metrovou, předsunutou terranskou základnou, která pod velením plukovníka Joe Nomerse obíhá kolem Griezu, druhé planety rudého slunce Lysso.

Když TRISTAN objeví Gatasan Leclerc, uprchne posádka transmiterem. Čtyřicet devět mužů, mezi nimi i velitel plukovník Mos Hakru a specialista USO Melbar Kasom2) se opozdí a dostanou se téměř všichni do zajetí Gatasanů. Nezkušený teoretik poručík Don Kilmacthomas, který jako jediný zůstane na svobodě, obětuje 7. června svůj život, aby ESS-1 informovoval o zajatcích3).