Perry Rhodan 181 (Česká obálka) Perry Rhodan 181 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 181
Název:Zajatci v Central City
(Gefangen in Zentral-City)
Autor:William Voltz
Cyklus:Druhé impérium
Vydáno poprvé:1965
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 2328
Nejdůležitější muži Spojeného impéria - v moci pochopů!
Hlavní postavy románu:

Iratio Hondro - říká si »Obman« - ale je krutým diktátorem

Con Perton - velitel PHOENIXU

Perry Rhodan, Atlan, Reginald Bull, André Noir a Melbar Kasom - vězni Obmana z Plophosu

Al Jiggers - nebezpečný muž

Mackers - vězeňský dozorce Central-City

Iratio Hondro, Obman z Plophosu, navštíví PHOENIX a nechá si předvést Perryho Rhodana, Atlana, Reginalda Bulla, Melbara Kasoma a Andrého Noira. Hondro, který nosí buněčný aktivátor, vyčte Rhodanovi diktátorské chování vůči koloniím. André Noir je infikován stejným jedem, kterým Obman k sobě poutá důležité spolupracovníky. Mutant potřebuje během čtyř týdnů dostat protijed, aby přežil. Nakonec jsou vězni převezeni na džunglový svět Greendoor, tajnou průmyslovou planetu Plophosanů, na které se staví emoční zářiče.

10. října 2328 prchne pět vězňů přes kanalizaci Central-City, hlavního města planety, které se musí trvale bránit proti bující džungli. Probojovávají se pralesem a využívají přitom Drenholy, polointeligentní stromy, které mohou běhat po kořenech. Al Jiggers, agent Obmanna, ale uprchlíky sleduje a zastaví je. Jen Melbar Kasom zůstane na svobodě1).

Mezitím se kvůli nepřítomnosti Rhodana, Atlana a Bullyho začíná očividně rozpadat Spojené impérium. Koloniální světy se obrací proti Zemi, Akonané spolupracují s Bluesany, a Skokani využívají narůstající konflikty pro obchodování se zbraněmi.

Aktuální data:
21.1.2022
1565 před NGL
2. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459600.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál