Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 180
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 180
Název:Nemilosrdný protivník
(Der gnadenlose Gegner)
Autor:William Voltz
Cyklus:Druhé impérium
Vydáno poprvé:1965
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 2328
Arkonidan to předpověděl: největším protivníkem člověka je člověk sám!
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor Spojeného impéria

Atlan - Lordadmirál a šéf USO

Reginald Bull - Perry Rhodanův přítel a blízký spolupracovník

André Noir - člen sboru mutantů

Matthieu, Hathaway a Berrings - tři tajemní zajatci

Al Jiggres - vyzvědač ve službách Obmana z Plophosu

Con Perton - velitel PHOENIX

Toermlin - Teper, kterého »bohové« zklamali

Protože tři vězni na palubě CRESTU neprozradí nic o svém původu, zůstává nadále nejasné, jaká galaktická mocnost je v tomto politicky zmateném času zodpovědná za atentát na terranskou vlajkovou loď. Poté co byla moc Gatasanů zlomenta, povstali bluesanské koloniální národy a v oblasti Eastside vzplanulo mnoho vojenských konfliktů. Skokani, Arkonidané a Akonané využívají situace a dodávají válčícím stranám zbraně. Kromě toho se soběstačné světy a hvězdné systému Spojeného impéria snaží o politickou nezávislost.

30. září 2328 zahájí výslech hypno André Noir, kterého Reginald Bull1) s AMALDO přivezl do systému Beaulyho hvězdy. O čtyři dny později přiznají vězni, že pochází z Plophosu, třetí planety systému Eugaul, který byl před třemi sty lety kolonizován Pozemšťany. Bezprostředně poté jsou CREST a AMALDO napadeni 20 kulovitými loděmi Plophosanů. Zatímco je osm set metrový AMALDO okamžitě zničen, prchne vlajková loď a zřítí se na bezejmennou planetu. Protože je plophosská superbitevní loď PHOENIX pronásleduje, je několik přeživších chyceno. Perry Rhodan, Atlan, Reginald Bull, Melbar Kasom a André Noir se dostanou nakonec do zajetí. Con Perton, plophosský velitel, prohlásí, že mají být odvezeni na planetu Greendoor. Jako u všech důležitých spolupracovníků Obmana z Plophosu má i Perton v krvi jed, který ho dělá závislým na pravidelné dodávky protijedu a nutí ho tak k absolutní věrnosti. Plophosané zničí úplně CREST a imitují volání o pomoc, které ukazuje na útok Bluesanů.

8. října objeví Allan D. Mercant s MORAVIA, lodí experimentálního komanda, vrak CRESTU. Zjistí se, že Rhodan, Atlan a Bully nejsou mezi mrtvými2).