Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1366
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1366
Název:Svoboda vědomí
(Die Freiheit des Bewußtseins)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 429 - 447 NGL = 4016 - 4034
Muž ztrácí kosmickou loď - a své tělo
Hlavní postavy románu:

Ernst Ellert a Testare - dvě vědomí na cestách

Barkon - starý špión

Warner - osadník na Nové zemi

Jen Salik - Rytíř Hlubiny přinese oběť

Shanondoyle - Dorte

Na cestě k »Místu naplnění« převezmou Ernst Ellert a Testare1) na druhé planetě jednoho žlutého slunce dočasně těla dvou opičích, polointeligentních praobyvatel. Ellert, který musí uznat, že pod vlivem Efemerid získal falešné vzpomínky, koriguje vůči Testaremu své výroky o době před příchodem do Absantha-Gom2):

Po odletu z EDEN II v roce 429 NGL3) zaměřil TAŽNÝ PTÁK v cizí galaxii psionické impulzy, které ho zavedli nejdříve k první planetě růžové svítícího slunce. Ellert zjistí, že v umělé hoře je ukryta transmiterová stanice, ke které ale nenajde žádný přístup. Z Nové země, čtvrté planetě v jiné galaxii, přijdou impulzy, které se této transmiterové stanici podobají. Ellert potká vironauty, kteří se na Nové zemi usadili, a je Warnerem, jejich mluvčím, odveden do barkonidské základny.

Barkon, věčný špión, který Ellerta před asi 450 lety potkal jako koncepta na Foghze4), zde zanechal pro Terrance zprávu, ve které uvádí souřadnice další stanice Barkonidanů. Nachází se na jediné planetě bílého slunce, které leží v malé galaxii. V nové zprávě vyzívá Barkon Ellerta, aby ho následoval do galaxie Absantha-Gom ve vzdálenosti více než dvacet milionů světelných let.

Ze zprávy zvěda, která je psána v Jazyce Mocných5), se viromuž dozví, že Querioni měli kontakt s Barkonidany6). Krátce před příletem do Absantha-Gom se TAŽNÝ PTÁK dostane časoprostorové vrásy a ztratí sedmnáct roků. Nakonec zavedou viroloď impulzy k malému bílému slunci, na jehož jediné planetě Barkon ve stanici svého národa čeká na Ellerta. Zvěd, který se mezitím dozvěděl o zániku své planety Barkon v roce 24077), je přesvědčen, že archiv Porleyterů obsahuje důležité informace o záhadě Barkonidanů.

Zlákán vyhlídkou, že u »Místa naplnění«, barkonidské stanici, která má leže v mocenské oblasti ID, by mohl získat tělo, které by mohl podle libosti opouštět, souhlasí Ellert, že s Barkonem navštíví porleytský archiv, přistane s TAŽNÝM PTÁKEM a společně se zvědem se nechá přenést transmiterem. Protože viry při rematerializaci ale přilákají Efemeridy, tělo se uzavře a Ellert ztratí vědomí8).

Aby našli »Místo naplnění«, navštíví Eller a Testare bez těla barkonidskou stanici v Absantha-Gom a využijí její transmiter. V labyrintu pod Dómem Kesdšan na Khratu9), ve kterém se nachází Barkon, se obě vědomí probudí v androidských ještěrčích tělech. Barkon si mezitím prohlédl archiv Porleyterů, ale objevil tam jen pojmy »Krotitelé suprahetu«10), který zřejmě poukazuje11) na Oldtimery10) a poukazy na »Porodníky ID«12), »Chronologickou tabulku z Amringharu«13) a »Mudrce z Wyomonu«. Ellert naváže kontakt s Lethos-Terakdšanem14) a zažije, jak Jen Salik15), který asi dva měsíce před Barkonem dorazil na Khrat a který starého zvěda podporoval při pátrání po porleytskem archivu, je jako beztělné vědomí přijat do Dómu Kesdšan a zaplatí tak cenu, kterou požadují kosmokraté za sejmutí klatby na Perryho Rhodana a Atlana16).

Dříve než se spustí psionická oscilace Dómu, přenesou se Barkon a obě vědomí transmiterem do bezpečí na druhou planetu nějakého žlutého slunce. Tam jim domorodec Dorte Shanondoyle ukáže hrob barkonidského zvěda Coranda, který zemřel před 300 lety. Nakonec Barkon vstoupí znovu do transmiteru, aby se s Ellertem a Cappinem vrátil do mocenské oblasti ID17).