Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 861
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 861
Název:Transport mozku
(Gehirntransport)
Autor:William Voltz
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1978
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3585
Superinteligence na palubě SOL
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec prosadí svou vůli

BARDIOC - Mocný se zbavuje své moci

BULLOC - inkarnace BARDIOCU myslí na pomstu a odvetu

Moschkatl - velitel Hulkooů v systému Parföx-Par

Joscan Hellmut - mluvčí Solánců se přimlouvá k Rhodanovu plánu

Ganerc-Callibso zavede Alasku Saedelaereho k původnímu mozku Bardioca, který začíná uvolňovat spojení ke svým vlastním výrostkům. Poté malý Bezčasý opustí planetu1).

Mezitím BULLOC, který se nachází v systému Parföx-Par, přesvědčí Moschkatla, událostmi otřeseného vrchního velitele zdejšího Hulkooů, o tom, že jeho národ byl BARDIOCEM zrazen. BULLOC se prohlásí za nástupce BARDIOCA a dá Hulkooům příkaz planetu superinteligence a SOL zničit. Need-Koorsch, zástupce vrchního velitele, poprosí ale svého šéfa o odklad a naváže kontakt se SOL. Poté co Perry Rhodan vysvětlí Moschkatl důvody svého jednání a svůj plán, zřekne se rozčarovaný Hulkoo útoku.

Když je Bardiocův mozek s částí země vyzvedáván z povrchu planety, obsadí Solánci pobuřovaní Gavro Yaalem hangárové propustě SOL. Když Perry Rhodan v proslovu prohlásí, že generační loď po ukončení aktuální mise předá Soláncům, rozhodnou se protestanti povolit uložit mozek do skladiště prostřední části lodi, a omezí se na protestní demonstraci. Flotila Hulkooů po nějakou dobu následuje SOL, která se vydává na Drackrioch, ale nakonec se vrátí, zatímco BULLOC generační loď dále následuje. Protože ve smrti vidí jediný možný trest za své činy, nařídí Bardioc kosmobiologovi dr. Peyselovi svými duchovními silami, aby vypnul tři umělá slunce, která ho udržují naživu. Bjo Breiskoll ale Bardiocův úmysl odhalí, takže Rhodan stačí Peyselovi zavčas zabránit v provedení akce. Ačkoliv Bardioc k sobě nyní přivolá Puukara, aby se od něj nechal zabít, podaří se Rhodanovi přimět bývalého Mocného k přiznání odpovědnosti za jeho spórovou loď a dokonce od něj získá i důvěru. Bardioc předá Rhodanovi souřadnice úkrytu, ve kterém schoval spórovou loď, a prozradí, že její jméno bylo PAN-THAU-RA2).