Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 977
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 977
Název:Kemoaukova bestie
(Kemoaucs Bestie)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Boj o spórovou loď - příkaz kosmokratů bude splněn
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec nedůvěřuje Lairemu a Kemoaucovi

Laire a Kemoauc - robot a Mocný sledují nejasný plán

Joker - zvláštní bestie je probuzena

Servus - vůdce androidů odmítá poslušnost svým pánům

Gucky a Ras Čubaj - jejich teleportační služby jsou potřeba

Na palubě BÁZE1) splní Perry Rhodan poslední vůli Baltona Wyta a předá jeho aktivátor buněk mutantce Irmíně Kotčistovové.

Brett Stalgish, který vedl se čtyřmi shifty a dvěma space-jety pátrací četu na pekelném světě Drink I, oznámí Reginaldu Bullovi a Tobiasu Doofymu v BÁZI, že společně se svými lidmi našel pět set metrů vysoký a dvě stě metrů široký sloup lávy, který ustrnul v pohybu. Události kolem objevení se Kemoauca2) ale pokračování v průzkumu znemožnily. Kemoauc potvrzuje, že ve skalním sloupu ukryl baštu s Jokerem. Použitím hyperrádiových impulzů tam ale pátrací oddíly spustili osudový vývoj.

Z oblasti materiálního zdroje, který se s pomocí oka nedá nalézt3), proto s ním bylo manipulováno, dostane Laire zašifrovanou zprávu od kosmokratů. Aby lidstvo zachránili před vesmírotřesením, které je pozdními následky před dávnými časy provedených manipulací materiálního zdroje, vydaly rozkaz odvést spórové lodě do Mléčné dráhy, protože se obávali, že pomoc demontérů Aluruse4) přijde příliš pozdě.

Demontér Servus a jeho androidi5) toto nařízení ale ignorují. Protože Perry Rhodan nemá být o vesmírotřesení informován, jelikož se kosmokraté obávají jeho zkratkovité reakce, poprosí ho Laire a Kemoauc bez dalšího vysvětlení o Oko, aby s ním mohli provést akci ve prospěch lidstva. Když to Rhodan odmítne, opatří si robot a Mocný Oko násilím, zatímco Terrance přepadnou v jeho kajutě a omráčí ho.

Dříve než se Laire a Kemoauc distančním skokem odeberou na HORDUN-FARBAN, navštíví tajnou stanici na Drink I, aby odvezli bestii Mocného, kterou terranské průzkumné komando neúmyslně probudilo. Bytost, která kromě mozku nevlastní žádný jiný orgán, vypadá jako 1.5 metru vysoký, pavučinovitý kokon, disponuje ale silně vyhraněným parapsychickým čichem a má schopnost přizpůsobit svůj vzhled nastálé situaci. Od svého pána dostal jméno Joker. Na HORDUN-FARBAN se ukáže, že Servus a androidi byli ovlivněni zbytkovým zářením on a noon-kvant spórových lodí a nehodlají už dále plnit rozkazy kosmokratů. Servus považuje spórové lodě za svůj majetek.

Joker se promění ve tři metry vysokou, strach budící nestvůru s planoucí hlavou a šesti končetinami, ze kterých je nejsvrchnější pár opatřen rypáky. V tomto tvaru překoná několik androidů. Aby mohl napadnout Servuse, spojí se naoko s Kentheelem, Thralanem a dalšími androidy. Dojde to až tak daleko, že se vydá chytit Laireho a Kemoauca, aby Servusovi, který se stáhnul do GOR-VAUR, dokázal svou loajalitu.

Právě v tuto chvíli zasáhnout Perry Rhodan, Atlan, Ras Čubaj a Gucky po dvoudenním čekání do střetnutí. Teleportují se na HORDUN-FARBAN a osvobodí Laireho a Kemoauca. Servus, který chce poté z GOR-VAUR odletět na HORDUN-FARBAN, je na Rhodanův rozkaz chycen ve svém člunu. Vliv kvant zmizí, demontéři se normalizují a opustí se svými androidy soustavu Drink.

Zatímco Laire a Kemoauc programují spórové lodě pro let k Mléčné dráze, prozradí Joker, který má nyní jen asi metr veliké, fazolovité tělo bez hlavy, myšobovi Guckymu, jaký cíl obrovské lodě mají. Protože Perry Rhodan věří ve zradu Laireho a útok na rodnou galaxii, nechá do spórových lodí teleportovat Geoffryho Abela Waringera a Payneho Hamillera s týmem specialistů, aby jim zadali nový cíl slunce Drink. Když se to Laire dozví, je přinucen prozradit Rhodanovi pravdu o vesmírotřesení a hrozbě pro lidstvo. V poslední sekundě se podaří změnit nastavení cíle a šest lodí odletí do Mléčné dráhy6).

Mezitím se Baya Gherölová, Pankha-Skrin, Burnetto-Kup, Fahrka-Tet, Ankino-Kme a Porloton-Vek snaží oprostit od deset milionů let trvajícího duševního trauma svého národa7).