Perry Rhodan 976 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 976
Název:Bojovník pro Garbeš
(Kämpfer für Garbesch)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Hay Hayyat volá - dědic Amtranika zbrojí k boji
Hlavní postavy románu:

Yesevi Ath - vůdce Laboriů

Usilfe Eth - Athova družka

Thurlow Veled - velitel těžkého křižníku HARMOS

Bilir Thanai - Veledova zástupkyně

Na Arpa Chai, druhé planetě v centru Mléčné dráhy ležícího rudého slunce Wahiat Zent, se v podsvětí hory Hay Hayyat aktivuje robotické zařízení. Nechal ho před 1.2 miliony lety založit vůdce garbešanských hord Amtranik1), poté co po vítězném boji v systému slunce Kermel Hatra s malou flotilou Armadana z Harpoonu uniknul a zastřel své stopy. Laboriové zvolili horkem, suchem a deficitem kyslíku trpící nehostinnou planetu Arpa Chai (skryté hnízdo) cíleně pro přežití svého národa.

Zařízení interpretuje energetické fenomény jako Amtranikem označený signál, který oznamuje návrat Garbešanů, a aktivují na vrcholku svaté hory masivním převodníkem napojenou Studenou záři, která Laborie na základě genetického naprogramování svolává k Hay Hayyat.

2.5 metru vysocí, dlouhonozí Laboriové s šedou kůží mají téměř kulovitý trup, dlouze protaženou hlavu s černýma kulatýma očima a kleštím podobné zuby2). Na Arpa Chai vedou bojem naplněný život lovců na nízkém kulturním stupni.

Mezi hordou Yesevi Atha a dalšími loveskými skupinami dochází k roztrpčeným střetnutím o to, kdo první dosáhne hory, což se jako prvnímu podaří právě skupině vedené Yesevi Athem. Když vstoupí do haly v Hay Hayyat, probudí se v Yesevi Athovi a jeho družce Usilfe Eth mlhavé vzpomínky na techniku svých předků, které se stále více zaostřují. Amtranikovy stroje kontatují, že Laboriové mají nejen stejný zevnějšek jako jejich praotci, ale také stejný bojový instinkt jakož i geneticky ukotvené technické vědomosti. Laboriové jsou podrobeni zkoušce a poté odvedeni roboty do centra zařízení. Tam je hlavní pozitronika tajné stanice informuje o historii Amtranika. Roboti seznámí Laborie s moderními zbraněmi, podrobí je centrifugálnímu tréninku a přiměje k dalším výběrovým soubojům, ve kterých stále drží převahu Yesevi Ath. Nakonec jsou mu všichni ostatní bojovníci podřízeni a přivedeni k VAZIFAR, dva tisíce čtyři sta metrů dlouhé a osm set metrů vysoké kosmické lodi Amtranika. Mají se zde seznámit se »Zbraní zatracení«3).

Zdánlivé kolísání hmoty přiláká mezitím HARMOS k planetě Arpa Chai. Pětiset metrový těžký křižník pod velením Thurlowa Velleda už tři týdny hledá v centrální oblasti Mléčné dráhy původní svět Orbiterů. Se space-jetem odletí Thurlow Velled, Zarge Bromquist, Anser Naaut a Ibmar Tront nejdříve k zevnitř zářící hoře v oblasti jižního pólu, ze který záhadný fenomén vychází. Když Velled, který se domnívá, že objevil základnu Armadana z Harpoonu, přilétá s HARMOS k planetě, přinutí Amtranikovy stroje loď tažnými paprsky k přistání na náhorní plošině Hay Hayyat a paralyzují posádku. Laboriové Yesevi Atha dostanou rozkaz k útoku, aby se naučili, jak obstát proti dobře vyzbrojenému a zkušenému bojovníkovi, a aby se připravili na to, jak se budou s novými Hordami z Garbeše probíjet4).

Aktuální data:
7.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459767.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál