Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 986
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 986
Název:Konec hvězdného města
(Das Ende der Sternenstadt)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Poslední dny Art'Yschall - sen končí v chaosu
Hlavní postavy románu:

Alurus a Servus - služebníci kosmokratů

Dihat - android z Alurusovy posádky

Thezein, Malbeeram a Sinjadyl - obyvatelé hvězdného města Art'Yschall

Když dosáhli vrcholu svého vývoje, rozhodli se obyvatelé Yschu opustit svou rodnou planetu, a vydat se na dalekou cestu. Vybudovali Art'Yschall, hvězdné město, lineárního letuschopnou, zaoblenou krychli o rozměrech obřího slunce, v jejímž vnitřku se nachází kosmický prach, asteroidy komety a umělými slunci osvětlené planety. Cílem všech občanů Ysch bylo kolektivní odduševnění. Aby získali potřebou životní energii, přijímali do sebe ještě tělesní občané vědomí odduševnělých a nažili se o urychlení procesu splývání. Číslo 32‘768 se ukázalo jako horní hranice vědomí, které mohli být v jednom těle. Občané zároveň začali pomocí genetických manipulací si do těla integrovat komponenty fauny a flóry svého světa a jejich vzhled se začal zcela měnit. V mnoha případech způsobili komponenty genetické reakce při splynutí, které se na to přerušilo. Protože to při splývání vypadalo tak, jako by se občan rozpůlil, nazývali se Spaltlingové.

Na útěku před občanem Malbeeramem dorazí Spatling Thezein, který chce uniknout splynutí, ke Kolébce dokončení a potká Zagaryma, Sinjadyla, Cherheyma a další občany, kteří získali původní vzhled a žijí životním stylem původních obyvatel Ysche. Pochopili, že přijímat živočišné a rostlinné komponenty a volná vědomí přizpůsobovat proti své vůli, byl omyl, a že cílem by mělo být vytvořit společnou inteligenci pomocí sloučení rovnoprávných jedinců. Jsou to velcí, štíhlé a mrštné bytosti s měděnou, lesklou kůží a fialovými vlasy. V rozporu s jednopohlavními občany Ysch zde žijí také ženy a muži.

Malbeeram a skupina pěti Spaltlingů z gildy Kvetoucích poškodí Hnacího otce, obrovský lineární pohon hvězdného města, a způsobí tak jeho zánik. Mnoho obyvatel Art'Yschallu, mezi jinými také Thezein, se promění v krystalické extrakty, které v rojích přecházejí do lineárního prostoru, zatímco Zagarym, Sinjadyl a jejich společníci zůstanou na planetě.

O tisíciletí později narazí krystalické roje na šest spórových lodí, které z Erranternohre míří do Mléčné dráhy1), a proniknou do nich.

Dlouhou dobu čeká Alurus2) marně na dohodnutém místě srazu na spórové lodě. Nakonec jeho androidi zachytí zprávu HERGASTu, který objevil obří kulovité lodí v Eastside, poblíž místa srazu. K Alurusovu překvapení se poblíž místa srazu objeví také další mateřská loď UFO. Její velitel Servus2) mu vypráví události v Erranternohre a transportu Loowerů na Alkyra II4) a vysvětluje, že dostal rozkaz, aby společně s Alurusem připravil předání spórových lodí lidstvu. Protože odchylku v kurzu spórových lodí svádí na zbytkové záření on a noon-kvant, chce do lodí zavést velké množství umělé plazmy, která z nich má být odčerpána tažnými paprsky.

HERGAST sice pozoruje přílet flotily UFO k obřím křižníkům, nemůže svůj objev kvůli poruše vysílačky ohlásit. Vzhledem k Orbiterskému problému umocněného Keijderem a vesmírotřesení nedává Julian Tifflor pozorování HERGASTU zpočátku žádnou prioritu. Pověří ale Ronalda Tekenera a Jennifer Thyron, aby prošetřili domněnku vědce Westen Carmela, který vidí souvislost mezi obřími loděmi a vývojem séra Alurusem5) a domnívá se, že kosmokraté vyslali spórové lodi na pomoc Terrancům.