Perry Rhodan 978 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 978
Název:Loowerové se vrací domů
(Heimkehr der Loower)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Kosmokraté zasahují - problém Loowerů bude vyřešen
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan a Atlan - oba muži získávají novou perspektivu

Joker - Kemoaucova bestie hrozí novou metamorfózou

Gucky - myšob se stane Jokerovým nejlepším přítelem

Kemoauc - Bezčasý vidí, že přišla jeho hodina

Laire - robot funguje jako kurýr kosmokratů

Pankha-Skrin - zdrojoznalec Loowerů musí změnit své myšlení

Na upozornění Jokera porovnají Payne Hamiller a vědci jeho týmu Lairemu určené poselství kosmokratů s oscilací buněčných aktivátorů a u aktivátorů Atlana a Perryho Rhodana naleznou fázovou shodu1).

Laire překvapivě nabídne Pankha-Skrinovi, že ho převede přes materiální zdroj, a odstartuje se Zdrojoznalcem, K-2 robotem Augustusem a Loowery Burnetto-Kupem, Fahrka-Tetem, Ankino-Kme a Porloton-Vekem ve space-jetu SJ-B-12 TARTUS. Helku Nistorovi ale Laire odmítne účast na operaci. Protože Perry Rhodan doufá, že tímto způsobem nalezne materiální zdroj, následuje TARTUS společně s Bayou Gherölovou, Fellmerem Lloydem a Guckym tajně na space-jetu SJ-B-81 HURVO, který řídí emocionaut Mentro Kosum.

Kemoauc, který Rhodanův úmysl s Jokerovou pomocí sledoval, zasáhne ale do událostí a převezme SJ-B-39 GRENIT. Svými schopnostmi přiměje Joker posádku HURVO k tomu, aby místo TARTUS sledovala GRENIT, a naláká je na jedenáctou planetu systému Drink, k ledovému světu, který je kvůli svému hladkému povrchu nazván Billard. Zde se Joker na požádání Mocného přesune se svým mistrem do HURVO. Kemoauc vysvětlí Rhodanovi, že on sám chce nalézt materiální zdroj a projít jím, a že nepotřebuje žádného rušivého konkurenta. Nakonec přenese Joker Kemoauca zpět na GRENIT. V neposlední řadě kvůli přátelství ke Guckymu má Joker z podvodného manévru, který provedl na Kemoaucův rozkaz, výčitky svědomí. Zatímco Mocný sleduje Laireho, jehož cíl zjistil prostřednictvím své bestie, zůstane Joker v HURVO, který se nakonec vrátí na BÁZI.

Zbaven svých pronásledovatelů odlétá TARTUS k rajské třetí planetě čtyřicet šest světelných let od soustavy Drink vzdáleného pětiplanetárního systému. Tam Laire přestoupí na diskovitou loď demontéra Servuse a odstartuje s neznámým cílem. Když se po dvou dnech opět vrátí, disponuje robot zase dvěma očima. Nové oko je exaktní duplikát starého, které podle vůle kosmokratů dostalo nové určení2).

S Pankha-Skrinem odletí Laire nyní se Servusouvou lodí, aby potom s Loowerem distančním skokem vstoupil do předpolí dlouho hledaného materiálního zdroje. Oči Loowera zde vidí jen černotu, zatímco jeho náhlavní smysl nic nevnímá. Přes Skri-marton vstoupí kosmokraté se Zdrojoznalcem ve spojení. Pankha-Skrin se dozví, že traumatický strach jeho národa z nepřátel za materiálním zdrojem se zakládá na omylu a že proto je kočovný život Loowerů, stavba jako trosek maskovaných Devítivěžových zařízení, jakož i normální a v hloubi duše ukryté vědomí a hlavně snaha Loowerů ukrýt svůj smysl života před kosmokraty, byla zbytečná. Současně ale získá Zdrojoznalec novou perspektivu pro svůj národ a uzná, že zdánlivý nepřítel je ve skutečnosti partnerem. Když se Laire a Pankha-Skrin s TARTUSEM nakonec vrátí na BÁZI, zprostředkuje Zdrojodomek (Skri-marton, půlkulovitý, pět centimetrů vysoký orgán na Loowerově hlavě) nové poznatky svého nositele ostatním Loowerům.

Se základnovou lodí demontérů vytvoří Loowerové z BÁZE a ti, kteří se usadili na Erskriannonu3), na planetě Alkyra II4) svůj nový domov. Joker, který přijal vzhled Monade4), Loowery doprovází. Říká si od nynějška Krotitel a vidí své určení v tom zkrotit Monady na Alkyra II, kde se shromáždí Loowerové ze všech oblastí vesmíru.

V BÁZI oznámí Laire, že kosmokraté nejsou schopni zrušit provedené manipulace s materiálním zdrojem a zastavit ničivé následky. Jsou proto odkázání na Perryho Rhodana a Atlana, kteří by se měli připravit.

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál