Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 960
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 960
Název:UFO sérum
(Das Ufo-Serum)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1980
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Hlavní postavy románu:

Alurus - služebník kosmokratů

Kert Davort a Leevina Worsov - dva mladí Ausreiserové

Denver - rozumný mladý Terranec

Kiranzohn - zvláště svědomitý velitel GAVÖKu

Julian Tifflor - První Pozemšťan se setká s UFO-lidmi

Ve vesmírotřesením postižených oblastech1) nastupuje u mnoha lidí leukémii podobné onemocnění, na které neúčinkuje od roku 1971 s úspěchem používané antileukémické sérum2). Nemoc, kterou vyvolává při vesmírotřesení uvolňované záření, dostane jméno třesorakovina. Protože působí až do submolekulární oblasti, nedá se třesorakovina, proti které neexistuje žádný prostředek, zadržet ani hlubokým zmražením.

Na džunglovitém světě Statischon, ruhé planetě temně červeného slunce Tervilar, drží Alurus padesát dívek a čtyřicet šest chlapců ve věku mezi tři a půl a deseti roky, které jeho androidi unesli před půl rokem ze Země3). Alarus tím plní projekt kosmokratů. Aby zničili PAN-THAU-RA a tak odstranili nebezpečí vycházející z On- a Noon-kvant, manipulovali kosmokraté materiálním zdrojem. Jako doprovodný jev vnikají vesmírotřesení. Protože Terranci mají být před zářením chráněni, dostanou UFOnauti příkaz unést děti, aby jejich těla podnítili k vytvoření séra proti třesorakovině. Alurus si myslí, že jsou na něj kosmokraté nespravedliví, protože se musí neustále starat o vzpurné děti a ne, jako Jagur4) a Scallur5), pracovat na Kosmických Hradech s Drugunovým konvertorem.

Alurusovi bezduší androidi neumějí s dětmi zacházet a jsou bezmocní k jejich hrátkám. Zatímco Alurus musí zakročit, protože starší děti androidy zneužívají, aby vystrašili mladého Bergose, ošálí desetiletý Kert Davort a stejně stará Leevina Worsov jiného androida, a ten jim pomůže ukrást z bytu velitele zbraň. S jeho pomocí pak utečou do pralesa planety. Příliš pozdě pozná Alurus, že se děti už dávno naučili otevírat propustě stanice.

Mezitím pátrá Aras Kiranzohn se čtyřmi středně velkými loděmi GAVÖKu v Eastside Mléčné dráhy po klínovitých lodích Orbiterů. Nad Statischon potká Kiranzohnův ARASAN a další lodě UFO. Galaktický lékař okamžitě informuje Mutoghmanna Scerpa a Juliana Tifflora.

Protože se doposud jen málo staral o osud zmizelých dětí, odlétá Tifflor osobně s deseti loďmi do systému Tervilar. Alurus se okamžitě ozve, prosí ale o termín, aby mohl projekt dovést k úspěšnému konci. Tifflor ale ultimativně požaduje okamžité vydání dětí. Malý humanoid se proto odebere do Tifflorovi lodi. Když se tam dozví, že třesorakovina již propukla, vypráví o svém příkazu a vysvětluje, že podle původního plánu měli být unesené děti opět tajně vráceny na Zemi, jakmile by vyprodukovali dostatečné množství séra, které by bylo potřebné pro započetí syntetické výroby. Kromě toho vysvětluje Tifflorovi, že Dalanja Tharpa, který nebyl pro projekt způsobilý, měl na Zemi jen odvést6), aby Terrancům přihrál falešné informace. Také Plekeehr měl být ze stejného důvodu zanechán na místě7).

S pomocným člunem nyní Terranci vypátrají oba uprchlé desetileté a osvobodí je z rukou šupinatých bytostí, které je chtějí obětovat bohu ve formě vřícího pramene. Alurus poté propustí ostatní děti a předá Tifflorovi získané sérum proti třesorakovině. Na Tifflorův dotaz ohledně stáří základny odpoví Alurus, že už v době, kdy lidé začínali s kosmickými lety, jemu podobní prováděli na Zemi průzkum8). Pro Tifflora to vysvětluje podobnost s tehdejšími pozorování UFO. Zatímco jsou děti převáženy na Zemi, odletí Alurus ke své mateřské lodi9).

Na Tahunu a Aralonu se podaří nemocné pomocí nového séra vyléčit z třesorakoviny.