Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 947
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 947
Název:Plán Matazema
(Der Matazema-Plan)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Kemoaucův Hrad zmizel - a ledový svět se stává pastí
Hlavní postavy románu:

Jagur - velitel demontážních oddílů zažije smrtelné překvapení

Icho Tolot - Haluťan onemocněl

Knatze - domorodec z Matazemy

Perry Rhodan, Atlan, Bully, Fellmer Lloyd a Alaska Saedelaere - muži startují na nebezpečnou expedici

Poté co uvolní pozitronickou pečeť, může Jagur a jeho androidi1) vstoupit na Kemoaucův Hrad, který je největší a nejskvostnější z kosmických Hradů Sedmi Mocných. Má tvar hvězdice. Z centrálního tělesa, které má průměr devět kilometrů a výšku šest kilometrů, vybíhají čtyři tři kilometry dlouhé hroty.

K Jagurově překvapení naleznou demontážní oddíly smontovaný Drugunový konvertor. Když ho spustí a Hrad opustí mikrokosmos, vynoří se náhle roboti a zaútočí na vetřelce. Protože se stroje pokoušejí šetřit vzácné umělecké předměty, které Kemoauc ve svém Hradu nahromadili, podaří se těžce zraněnému Jagurovi uniknout. Brzy objeví systém pohyblivých prostorů, se kterými může nepřátelské roboty zničit.

Mezitím kosmický Hrad odletí, zřejmě podle Kemoaucova plánu, do několik světelných let vzdáleného systému Mata, zatímco pomocí exploze předstírá zničení.

Obrovská červená hvězdice klesne v pohoří ledového světa Matazema, šesté planety modrého slunce Mata, do pět tisíci metrů vysoko ležící Tepponské propasti, do které exaktně pasuje. Tam už Dallazeni Knatze, Glonz a Lanatzka se svými Pokry čekají na objevení Teppona, jak bylo prorokováno. Těla více než dva metry vysokých, krátkonohých a dlouhorukých obyvatel Matazemy jsou pokryta tlustou, tmavě hnědou srstí, a tak obyvatelé ledové planety připomínají medvědy. Mají ale člověku podobné obličeje s jemnou kůží a širokým vyčnívajícím nosem. S přistáním Hradu v »Korytě svatých« má být pro Dallazeny splněna prastará věštba z knihy Teppon. Odjedou ihned do města, aby informovali ostatní Dallazeny a svolají procesí.

Mezitím se BÁZE blíží ke stanovišti Kemoaucova Hradu, aby zachránila poslední, sedmý přídavný klíč k Laireho oku. Icho Tolot, jehož aktivátor buněk jak se zdá vypadl, je napaden záhadnou nemocí a jeho stav se podaří nouzově stabilizovat jen pomocí Guckyho paradarů. Perry Rhodan proto nadsvětelný let na žádost lékaře Poka Balama nechá na čtyřcet šest hodin přerušit. Protože se ale Haluťanův stav nezlepší, vydá se BÁZE dále na cestu.

Když na cílových souřadnicích objeví mračno po explozi, následuje terranská nosná loď stopu plynných částic a vletí do systému Mata, který je vzdálen 1.98 světelného roku od místa exploze. Komandérem Moreno-Castellem řízený nákladní křižník s Rhodanem, Reginaldem Bullem, Atlanem, Alaskou Saedelaerem, Rasem Čubajem, Fellmerem Lloydem, Baltonem Wytem a Takvorianem na palubě se přiblíží k Matazemě, a již během přistávání objeví Terranci Kemoaucův Hrad. Současně jsou ochromeny parasíly mutantů a pohon křižníku selže. Po nouzovém přistání se astronauti pokouší opustit oblast ovlivňování a potkají mnoho poutníků, kteří se blíží k nové svatyni Dallazenů. Poté se setkají s Knatzem. Terranci se připojí ke Knatzeho průvodu a začnou s výstupem ke »Korytu svatých«.