Perry Rhodan 946 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 946
Název:Šestý klíč
(Der sechste Schlüssel)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
V Bardiocově Hradu - závod s časem
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere - Terranec závodí s časem

Ongelsken, Zwadivar a Einigna - Vargartové jsou konfrontováni se záhadnou technikou

Reginald Bull a Perry Rhodan - jejich kosmická loď se trochu zpozdí

Aby zabránil definitivnímu přesunutí Hradu Bardioca za materiální zdroj, pronikne Alaska Saedelaere do Hradu a pátrá po Drugunovém konvertoru. Ačkoliv vypadá jinak než na Partocově Hradu1), pozná ho, ale nepodaří se mu pochopit, jak funguje. Interakce s konvertorem přitáhne hejno Noranů, dojde k explozi, která stroj kosmokratů poškodí. Alaska se pokouší najít šestý přídavný klíč k Lairově oku, a ocitne se v labyrintu, kde čas plyne třicetkrát rychleji než v okolním vesmíru.

Mezitím přistane Zwardivar, Ongelsken a devět dalších Vargartů s FÄNGERGLÜCKEM na Hradě. Po opuštění časové pasti s nimi Transmiterem poškozený uzavře přátelství, a lovci energie jsou ochotni mu pomoci při pátrání po klíči.

Zatímco se BÁZE konečně objeví, dorazí na Hrad čtyři malé kosmické lodě přívrženců Marbonnaje. Po navázání rádiového kontaktu a Alaskou Saedelaerem vyšle Reginald Bull dva lehké křižníky, ale než dorazí, je Hrad Drugunovým konvertorem, který se sám opravil, přesunuti nad kráter »Domova tepla«.

Saedelaere musí ochránit Zwardivarovu skupinu před pomstychtivými přívrženci Marbonnaje a objeví přitom na třpytícím se, z umělé horniny vytvořeném postavci hledaný klíč. Protože chce ale zachránit Vargarty, jejichž lodě se při transici Hradu poškodili, nevrátí se Transmiterem poškozený na BÁZI, ale s pomocí SVĚTÉLKA chytí energetickou velrybu. Na jeho zádech se Vargarti dostanou do bezpečí, dříve než Drugunový konvertor definitivně přenese Hrad do říše kosmokratů.

Když šest jejích korvet Vargarty odveze na »Počátek dokonalosti«, odstartuje BÁZE ke Kemoaucově Hradu. Mocné strukturální otřesy, které transice Hradu Bardioca vyvolá, zaměří také DROGERKOND2). Když dorazí do »Třpytivého oka se třemi slzami«, je BÁZE už pryč. Aniž by navázal kontakt s Vargarty, vydá Burnetto-Kup pokyn k letu ke svému původnímu cíli3).

Aktuální data:
6.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459766.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál