Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 945
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 945
Název:Lovci energie
(Die Energiejäger)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
V sektoru Vargartů - osamělý pozoruje
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere - osamělý pozoruje

Zwadivar a Ongelsken - obchodní partneři ve velkolepé firmě

Světlo v temnotě - vůdčí Vargarte

Scallur - šéf demontážního komanda

Scallur a jeho androidi1) nainstalují na Bardiocově Hradu Drugunový konvertor. Hrad, jehož neskromnost byla podle pověsti jednou z příčin pro zradu Mocného, se skládá z kilometr dlouhé a sedm set metrů široké, eliptické základní buňky, na které se vznáší chaoticky mnohotvárné struktury. Nad průčelí dobře třista metrů dlouhé přistávací platformy je umístěn symbol explodujícího slunce.

Protože BÁZE ještě nedorazila do dohodnutého sektoru, ve kterém se nachází Bardiocův Hrad2), vydává se Alaska Saedelaere, aby nějak přečkal čekání, k civilizaci Vargartů. Obývají »Počátek dokonalosti«, druhou planetu malého, žlutého slunce, které nazývají »Třpytivé oko se třemi slzami«. Vargartové mohou na libovolném místě svého dva a půl metru velkého, vejčitého těla, pod jehož šedou kůží se zřetelně rýsují svazky orgánů, vytvořit až osm končetin. Rozmnožování těchto jednopohlavních živočichů probíhá pomocí dělení buněk. Vargartové ovládají lety rychlostí světla a využívají je především k lovu Noranů, kteří jim slouží jako zdroje energie. Dlouhatánské energetické velryby, jejichž délka činí několik kilometrů, hmotnost ale jen několik málo kilogramů, vylétají z »Domova tepla«, Merkuru podobné první planety. Jsou tvořeny antihmotových shluků, které jsou obklopeny obálkou z formovací energie.

Saedelaere pozoruje, jak Vargarte Zwardivar a jeho společník Ongelsken vystartují ze »Zbloudilce mezi hvězdami«, třetí planety, která své slunce obíhá na excentrické dráze, a s protonovým paprskem střílí na skupinu z »Domova« vylétnuvších Noranů. Energetické obálky několika Noranů prasknou, antihmota unikne, a nepohyblivé obálky zpomalí ostatní energetické velryby. Zwardivarova velbyrářská loď NORAN-MUTTER a Ongelskenova FÄNGERCHLÜCK vezmou do závěsu celkem dvacet sedm Noranů. Vargarte Marbonnaj, kterému úspěšný lov svých konkurentů, získá pod kontrolu korpuskulární kanón na »Zbloudilci« a vysvětlí, v naději, že zasáhne uvolňovanou antihmotu Zwardivarova nákladu. Defekt lodi ale Marbonnaje zdrží na »Zbloudilci«, a Vargarte zahyne ve vzniklém pekle.

Ve stejnou chvíli se v blízkosti soustavy materializuje Bardiocův Hrad. Pro Ongelskena je to Jagu-Noran, obří velryba z bájí.