Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 948
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 948
Název:Sídlo boha
(Wohnsitz der Götter)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Invaze na vrchol začíná
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan, Atlan a Bully - Terranci a Arkonidan vstoupí do Kemoaucova Hradu

Jagur - velitel demontážních oddílů

Knatze - Dallaze

Kurnaz - robot

Icho Tolot - Haluťan musí opustit BÁZI

Pod vedením Knatzeho, který cizince považuje za Tepponské bohy, překonají Perry Rhodan, Atlan a Reginald Bull ledem a sněhem pokryté pohoří. Alaska Saedelaere a Fellmer Lloyd se musí kvůli velkému mrazu vrátit do křižníku.

V Kemoaucově Hradu přijme dallazensky vypadající robot mnoho dallazských poutníků, aby je učil. Dallazeni jsou přitom zavřeni do boxu se školícím kruhem na hlavě. Mnoho domorodců proceduru nepřežije. Zatímco roboti Perryho Rhodana, který má u sebe šest klíčů, akceptují, zaútočí na Reginalda Bulla. Jeho život ale zachrání Jagur, který se až dosud skrýval a tři astronauty poznal1).

Rhodanův a Atlanův odpor proti robotům vyvolá hněv fanatizovaných Dallazenů kolem kněze Vernaze, ale Knatze se přidá na stranu Terrance a Arkonidana. Návrat Bullyho a Jagura ukončí rozmíšku. Rhodan musí demotérovi ale zabránit, aby zabil Dallazeny, které činí zodpovědnými za únos kosmického Hradu. Oba Terranci a Arkonidan uzavřou s Jagurem nové spojenectví a dostanou se spolu s ním do privátních prostor Kemoauca. Tam objeví videozáznam Bezčasého. V něm oznamuje robot, který se podobá Lairemu, že Kemoauc po zradě Bardioca počítal s tím, že dny Mocných jsou sečteny. Se svými vědomostmi o Drugunovém konvertoru, které získal po cestě do materiálního zdroje, naplánuje útěk se svým Hradem. Kromě toho se postará, aby se inteligence domorodých Matazemů zvýšila, aby tak měl k dispozici pomocný národ pro případ nouze.

Protože se Dallazeni nevyvinuli tak vysokou inteligenci, o kterou se Kemoauc snažil, vyvozuje Perry Rhodan, že pseudotelepatický vysílač na Matazemě pracoval chybně.

Mezitím se v BÁZI Icho Tolotova kdysi černá kůže zbarví do rudohněda. Lékař Pok Balam, který Icho Tolota ošetřuje, uzavře Haluťana a Guckyho do energetického pole, aby svého pacienta odclonil od vnějších parapsychických vlivů. Na energetickém štítu se objeví rudý bod, který se marně pokouší k Tolotovi proniknout a stále se zvětšuje. Gucky ztratí vědomí, Pok Balam zemře, PEZ-blok staromutantů se roztaví a ostatní mutanti se spojí dohromady. Když Payne Hamiller odpojí energetický projektor, začne Tolot zuřit a Gucky ho proto s lehkým křižníkem odveze z BÁZE.

Když se křižník vzdálí na čtrnáct světelných let daleko o BÁZE, Haluťan se normalizuje a informuje o vlivu pseudotelepatického vysílače na Matazema. S informací, které jsou mu přeposlány, vydedukuje, že vysílač má za úkol Dallazeny řídit a udělat z nich posádku Kemoaucova Hradu, která má zaútočit na každého, kdo se s ním pokusí odstartovat.

Zatímco Perry Rhodan a jeho oba kamarádi marně pátrají po sedmém klíči, aktivuje Jagur, který se už nemůže dostat k Drugunovému konvertoru, dálkový pohon kosmického Hradu.

Ve stejnou dobu najdou a zničí Fellmer Lloyd a Ras Čubaj pseudotelepatický vysílač, a vliv, který Dallazeny nutí k návštěvě Tepponské pukliny, zanikne.

Když po startu Hradu vybuchne Drugunový konvertor, uprchne Rhodan, Bull a Atlan s vystrašenými Dallazeny ve sto metrů dlouhé, kapkovité kosmické lodi, kterou řídí Kemoaucovi roboti. Když kosmický Hrad opustí soustavu Mata, zanikne společně s Jagurem v ohromné explozi. Rhodan a jeho společníci se vrátí s křižníkem komandéra Moreno-Castella zpět na BÁZI2).

DROGERKOND3) zaměří explozi, a Burnetto-Kup okamžitě nastaví kurz k místu výbuchu4).