Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 955
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 955
Název:Záhada bariéry
(Das Rätsel der Barriere)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Gucky v akci - prolomí blokádu ve vesmíru
Hlavní postavy románu:

Gucky - Ilt jedná pomateně

Perry Rhodan, Atlan a Demeter - Terranec, Arkonidan a Wyngerka jsou uneseni Guckym

Ras Čubaj - teleportér ztroskotá na bariéře ve vesmíru

Reginald Bull a Jentho Kanthall - odstartují záchrannou expedici

V polovině roku 3587 pátrá BÁZE1) na souřadnicích udaných Pankha-Skrinem v Erranternohre už čtyři týdny marně po materiálním zdroji. Loowerský Zdrojoznalec a robot Laire naléhají proto na návrat do Mléčné dráhy. Z pravidelně se vyskytujících odchylek v naprogramovaném kurzu vyvodí ale Jentho Kanthall a Payne Hamiller, že nosná loď klouže zas a znovu po neviditelné a neproniknutelného hranici obrovské, kulovité sextadimové bubliny. Hamiller zaregistruje záření, které je ale zdá se neškodné. Protože tam bylo záření nejmenší a bariéra tedy nejslabší, vrací se BÁZE k bodu, na kterém se poprvé dotkla bariéry.

Protože záření neviditelné bariéry změní jeho karotkovou šťávu na alkohol, ocitne se Gucky ve stavu silné opilosti, ve které na mnoha místech BÁZE provádí taškařiny. Když je na něj nalíčena past a Kanthall ho chce paralyzovat, snaží se nouzovou teleportací dostat do bezpečí. Přitom se ukáže, že myšob může proniknout do sextadimové bubliny, protože karotková šťáva změnila jeho mozkové frekvence. Gucky se materializuje na světě, na kterém pod žlutým sluncem žijí Pfeifeulové a jako králíci velké myši Blippové. Když v noci na nebi spatří hvězdu, o které si myslí, že je to BÁZE, riskne další teleportaci. Dostane se na planetu, kde se ve stepní krajině nacházejí zbytky cizí zaniklé civilizace.

Na návrh Hamillera požádá Perry Rhodan posádku BÁZE k vyslání společného mentálního volání ke Guckymu. Sjednocený vzor mozkových vln 12000 členů posádky přivede myšoba zpět na nosnou loď.

Zásoby Guckyho karotkové šťávy jsou sice bezpečně zajištěné, ale Myšob si zařídil tajný úkryt. V novém alkoholovém opojení unese po sobě Demeter a Perryho Rhodana na neobydlené světy uvnitř sextadimové bubliny, ve které si chce založit základnu. Poté odnese Atlana na jinou planetu stejné sluneční soustavy. Poté tam přesune i Demeter a Rhodana s jejich výstrojí, protože se mu tam víc libí. Když se potřetí vrátí do BÁZE, je ale zasažen automaticky spuštěným paralyzujícím zářením, které nainstaloval Jentho Kathall a Reginald Bull.

Kanthall, Bull a Ras Čubaj poté naléhají na Guckyho, aby se znovu napil alkoholu a Rhodana s ostatními tak mohl přinést zpět, ale vzhledem k bolestivé kocovině to Ilt zpočátku odmítá. Ani pomocí triku se ho nepodaří přimět k vypití Vurguzzu, zeleného mixovaného nápoje2). Nakonec se Roji Dantonovi a medičce Maryke podaří Guckyho omámit a do spícího nalít šest lahví karotkové šťávy.

Znovu opilý odstartuje Gucky v korvetě K-B-131 ERRANTHE, aby společně s Jentho Kanthallem, Reginaldem Bullem, Rasem Čubajem, Mentro Kosumem a dalšími sto muži pronikli bariérou a zachránili Rhodana, Atlana a Demeter. Z pohledu BÁZE po chvíli ERRANTHE zmizí beze stopy, jakmile pronikne bariérou.