Perry Rhodan 954 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 954
Název:Honba za přeludy
(Die Phantom-Jagd)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Vario mezi Orbitery - na cestě do galaktického centra
Hlavní postavy románu:

Vario-500 - robot z Olympu na palubě Orbiterské lodi

Stevenson - hologram to roztáčí

Derscht - velitel KUREL-BAL

Axe - Flibustýr mění strany

Tobbon, Schatten, Simudden, ten Hemmings, Brack a Treffner - zajatci na KUREL-BAL

Na Teře dají vojáci veto Terranským radou a parlamentem schválenému opatření neseskupit lodě LSP, ale vyslat je na jednotlivé světy ligy, aby tam předcházeli útokům na Orbitery. Julian Tifflor a Homer G. Adams si ale zachovají svůj názor na vyhýbání se konfliktům. Z Olympu uprchlý Skokan předá Prvnímu Pozemšťanovi poselství Hotrenor-Taaka, že o místě pobytu Varia-500 nemá ani tušení.

S pomocí Stevensona, stále ještě se vydávajícímu za Cheldu, sehraje Vario v KUREL-BAL komandantu Derschtovi fingovaný rozkaz hlavního stanu, aby okamžitě odletěl do galaktického centra, protože zajatí Garbešané mají být ještě jednou důkladně vyšetřeni.

Během letu se veliteli KUREL-BAL podaří mentálně omezeného Axeho pomocí dárků a lichotek přetáhnout na svou stranu, aby ho mohl využít jako zvěda. Axeho dvojí hru ale ostatní Flibustýři poznají. Šestinohá, krysám podobná zvířata, která jako škůdci žijí na palubách Orbiterských lodí a kvůli svému stakkatovitému bubnování ocasem jsou nazvaní Morseové, zaženou robocísaře do silného magnetického pole, kterého ho zakceneschopní. Touto extrémní situací se hologram »Hrobky poznání«, jehož vědomí se rozštěpí do několika nezávislých osobností, může osvobodit z naprogramované povinnosti poslouchat vládce Olympu.

Nakonec se hologram změní na robota Orbiterů, aby Axemu vymazal vzpomínky, je ale přitom dočasně deaktivován. Když v pozitronice KUREL-BAL zanechá falešné informace o přítomnosti Varia, letí Derscht, aby robota zajmul, ke druhé planetě rudého trpasličího slunce, ledového světa bez atmosféry, na kterém se nachází stanice Orbiterů. Hologram ale velitele ošálí, zatímco převezme roli Varioa, a je zničen. Derscht pojmenuje planetu Vario's End.

GULLIVER a DOMAR, dvě pět set metrové výzkumné lodi LSP, kteří v centru Mléčné dráhy pátrají po zařízeních Armadana z Harpoonu, objeví KUREL-BAL nad ledovou planetou, kterou poté velitel Krevin Huggest nazve Harpoonia. Huggest vyzve Orbitery ke kapitulaci.

Na radu Varia se Flibustýři nabídnou jako parlamentáři a nechají se Derschtem vyslat na GULLIVER, kde se dají poznat. Huggest a ostatní Terranci je ale pokládají za Orbitery. Když KUREL-BAL přiletí na pomoc další klínové lodě, jsou Flibustýři zatčeni, a obě lodi LSP se stáhnou. S Variem na palubě se KUREL-BAL vydá na další let1). Na Zemi poznají Julian Tifflor, Homer G. Adams a další vysocí představitelé, že zatčení jsou praví Flibustýři a že díky svým zážitkům prodělali změnu svého charakteru2).

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál