Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 956
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 956
Název:Snová země nikoho
(Niemandsland der Träume)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3587
Vysazeni na Guckys Inn - noční můra se stává skutečností
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan, Atlan a Demeter - bojují společně - a proti sobě

Gucky - Ilt zničí své zásoby alkoholu

Reginald Bull - vůdce pátracího komanda

Mentro Kosum - pilot ERRANTHE

Atlan pojmenuje planetu, na kterou ho opilý myšob společně s oběma kamarády odnesl, Guckys Inn, a Perry Rhodan dá jejímu slunci název Drink. V oblasti velké morény objeví několik pozůstatků neznámé techniky, které jsou pokaždé uspořádané do deseti metrového kruhu. V centru každého kruhu se nachází něco na způsob ohniště, jehož dno působením velkého vedra zeskelnatělo.

Několikrát nastane realita záhadného světa, jehož tíže kolísá mezi 0.3 a 1.92 gravy. V ní jsou Rhodan, Atlan a Demeter ohrožováni sopečnými výbuchy a nebezpečnými zvířaty. Věří, že vstoupili do mocně futuristicky působící budovy, ve které budou rozhořčeně bojovat, dostanou se do simulované záplavové vlny a jsou dlouhoprstými astronauty s olivově zelenou kůží ohrožování smrtícími paprsky, když se snaží uniknout do oázy na pouštním iluzorním světě. Nakonec se kvůli chaosu iluzí dostanou do takové smrtelné úzkosti, že se dokonce vzájemně ostřelují.

Mezitím dorazí ERRANTHE k 21400 kilometrů velké páté planetě světle žlutého slunce Drink, na kterou Gucky trojici unesených přemístil. Nápadně velké množství vodních par v ovzduší obří planety vede k vytváření hustých mraků. Po přistání u opuštěného iglú nezvěstných je korveta napadena bojovými stroji, obrovskými slony a rojem kovových včel, ale i tento útok se ukáže jako iluze. Po skončení zdánlivého útoku musí Coiv Pasce, zásobovací mistr korvety, zjistit, že Gucky zničil všechny zásoby karotkové šťávy a vurguzzu, protože už nikdy nechce pít alkohol.

Dva kluzáky průzkumného komanda objeví Rhodana, Atlana a Demeter, kteří byli právě propuštěni z nebezpečné iluze. Unesení jsou převezeni na ERRANTHE, která opět odstartuje a přejde na orbit.

Mezitím co se lidé v korvetě snaží vyrobit alkohol, si astronauti všimnou, že obyvatelé Guckys Inn povrch své planety s pomocí obrovského množství barvy proměnili na mozaiku. Na hranicích jednotlivých barevných ploch probíhají energické boje. Když je nakonec zaměřeno vysílací zařízení, přistane korveta vedle něj na tabulové hoře. Navzdory spuštěným energetickým štítům jsou znovu napadeni iluzorním hmyzem, a Gucky teleportuje bezcílně z lodi. Na Atlanův rozkaz odletí Mentro Kosum na místo, na kterém si Guckym unesení vybudovali své iglú. Myšob se vrátí zpět a oznámí, že pod morénou objevil obrovský systém jeskyní.