Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 165
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 165
Název:Mise lodi Terrania
(Kontaktschiff Terrania)
Autor:Kurt Brand
Cyklus:Druhé impérium
Vydáno poprvé:1964
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 2327
Hledají přátelství - a očekávají smrt...
Hlavní postavy románu:

Tyll Leyden - astronom a fyzik a flegmatik

Perry Rhodan - Velký administrátor dá mladému mimořádné pravomoce

Major Fils Crouget - velitel kontaktní lodi TERRANIA

Doktor Salor Neev - biolog, který doprovází Tylla Leydena

Petříček - dokáže myslet »nahlas« nebo »potichu«

Ooff - starý Červoun

Oficiální český název tohoto dílu je nepřesně přeložen. Správný název by měl znít: Kontaktní loď Terrania.

Po zničení Herkulese hlásí EX-7443, že v soustavě Eastside1) pozorované uvolňování molkexových pancířů z lodí Milostivých přestalo.

Červoun Petříček vyjádří ochotu přivést Pozemšťany ke svému domovskému světu. Pod velením epsalského majora Filse Crougeta dorazí městský křižník TERRANIA k Červounskému světu Tombstone, který ve východním sektoru galaxie obíhá jako jediná planeta kolem žlutého slunce, které dostane jméno Leydenova hvězda. Z toho, že planeta není zakreslena na hvězdné mapě z observatoře Oldtimerů, pozná Tyll Leyden, že také Tombstone je pozůstatkem Supraheta1), u kterého ale nastal zcela jiný vývoj. Tento molkex se s poslední kinetickou energií oddělil vědomě z molkexové masy Herkulese, protože cítil, že by se explozí, která měla suprahet zničit, by se stal jiným. Z molkexu na Tombstone, jehož hmota byla původně srovnatelná s tou na Herkulesu, se vyvinuli první Červouni. Kvůli vyvíjení kovobylek z jejich vajec ztratila planeta během doby devadesát procent své hmoty. Z mas molkexu vznikalo sice pokaždé mnoho Červounů, ale na základě nemilosrdného výběru mohly nanejvýš dva tucty z každé generace dosáhnout zralosti a naklást vejce. Kvůli této zoufalé situaci akceptovali Červouni před 4000 lety nabídku Milostivých, kteří je k nakladení vajec odváželi na jiný svět. Na oplátku požadovali Milostiví, kteří nepoznali skutečnou inteligenci svých partnerů, ovšem větší část kovobylkami produkovaného molkexu, takže se na každé planetě smělo vyvinout maximálně dvacet Červounů. Na Tombstone mohlo následkem dohody žít současně jen deset tisíc Červounů.

Leyden rozptýlí počáteční pochyby Červounů z Tombstone, kteří v Petříčkovi vidí zrádce a jsou názoru, že zničení obří planety Herkules je připravilo o budoucnost. Leyden jim nabídne, že Pozemšťané převezmou transportní službu Milostivých, aniž by uplatňovali nárok na molkex, v případě, že Červouni zůstanou v nastávajícím konfliktu obou impérií neutrální. Ooff, mluvčí Červounů, s tím souhlasí. Loď Milostivých, která během přítomnosti TERRANIE přiletí k Tombstone, navedou Červouni do slunce. Ooff sdělí Terrancům, že pro tři jeho druhy brzy nastane doba dospělosti2).