Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 170
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 170
Název:V hvězdné džungli
(Im Dschungel der Sterne)
Autor:Kurt Brand
Cyklus:Druhé impérium
Vydáno poprvé:1964
Vydáno v češtině:1998
Čas děje: 2327
Transportní příkaz je vede do hvězdokupy - a do zkázy...
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor Spojeného impéria

Reginald Bull - »tlouštík« udělá pokus

Major Faro Urgina - velitel křižníku KOSTANA

Kapitán Clark Yak a seržant Lionel Erskine - poslední z KOSTANA

Timothy Alvesleben - šéf týmu mentálního impulzního výzkumu

Ooff - vůdce Červounů z Tombstone

Podle na Tombstone uzavřené smlouvy1) dostane městský křižník KOSTANA pod velením majora Faro Urgina v červenci 2327 příkaz, aby tři staré Červouny odvezl na nakladení vajec na neobydlené planety v Hiesseho shluku, kterou krátce předtím objevil EX-5207 pod velením plukovníka Bento Hiesse. Na žádost Pozemšťanů připraví Ooff1) na Tombstone tři hypnosugestivní pásy s paraimpulzy, které mladým Červounům mají zabránit, aby po svém narození reflexivně zavolali Tombstone a tak na sebe upozornili Bluesany2).

Sluneční soustavy, ve kterých mají být Červouni vysazeni, dostanou označení Brulab (líhňová laboratoř). První Červoun je zanechán na planetě dvojhvězdného Brulab-13), druhý na osmé planetě Brulab-2. Když se objeví pochybnosti o hypnosugestivním pásu a kapitán Clark Yak, seržant Lionel Erskine a desátníci Hal Pillar, Walter Zims a Aurel Gargin začnou při pobytu na Marsu podobné čtvrté planetě žlutého slunce Brulab-3 s modulačními experimenty na posledním pásu, dojde ke katastrofě. Yak, Erskine a Zims pozorují, jak posádka KOSTANA pod vlivem hypnosugestivního šoku podnikne nouzový start. Loď se zřítí a je zcela zničena.

Brzy poté zaútočí neznámí humanoidi, kteří na planetě přistáli s primitivními raketami, na tři přeživší s kulomety a atomovými granáty. Clark Yak, poslední muž z KOSTANY, stačí informovat EX-5207, dříve než je také on zabit.