Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1553
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1553
Název:Stalkerův trik
(Stalkers Trick)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1172 NGL = 4759
Bývalý Sotho zasahuje - nikdo na něj nestačí
Hlavní postavy románu:

Stalker - o Sothovi se opět bude mluvit

Ler-O-San - rebel z Truillau

Dao-Lin-H'ay - velitelka ARDUSTAAR

Ronald Tekener - partner slavné Kartaniňanky

Whitey - velitel kosmické lodi Strážce

Stalker1) přemlouvá svého toparského spojence Ler-O-Sana2), který se vrací z Mléčné dráhy do Truillau, aby přiletěl na Cuurrar, čtvrtou planetu zeleného slunce Thakkar. Tam pterský klon zjistí, že jeho pod povrchem planety skryté depo3) bylo vydrancováno a jeho dálková kosmická loď SCHAGGJARH ukradena. Jen TERKELIAN, Stalkerova mocná válečná bedna3), krychlový kontejner veliký tři metry, je ještě k dispozici. Protože se bývalému Sothovi nepodaří Ler-O-Sana přemluvit k letu do mocenské oblasti ESTARTU, pokusí se získat GUUR-E-RAHK. Je přemožen a jako trest za zradu je vysazen v energetické sféře s omezenou životností na pekelný svět Topper, první planetu v periferii Mléčné dráhy ležícího slunce Kynnah.

Mezitím jsou Dao-Lin-H'ay a Ronald Tekener, kteří se s ARDUSTAAR vrací z Hangaye, fingovaným nouzovým voláním přilákáni k terranskému koloniálnímu světu Ramanat, který jako druhá planeta krouží kolem rudého slunce Backtrack. Tam se dostanou do moci pověřenců Strážce z Truillau, jejichž loď SHRUN-D-ORG byla toparskými sabotéry těžce poškozena, a kteří s trimaranem chtějí přivolat své spojence. V poslední vteřině se objeví ale Ler-O-San s GUUR-E-RAHK v systému Backtrack a osvobodí své přátele4).

Poté vyzve Tekenera, aby vyzvedl Stalkera, který svou energetickou sféru tak zmanipuloval, že se k ní může přiblížit jen Terranec. Tekener osvobodí bývalého Sotha a odveze ho na Zemi. Tam radí Stalker Perry Rhodanovi, aby vyslal expedici do mocenské oblasti ESTARTU, aby od ní získal pomoc při hledání ID. V neposlední řadě skutečnost, že také Nakkové vyslali dvě lodě do Estartu5), přiměje Rhodana k souhlasu. Poté co Stalker vyzvedne válečnou bednu z Cuurraru, odletí dálková kosmická loď ROBIN pod velením Ertrusanky Shiny Gainaky s Ronaldem Tekenerem, Dao-Lin-H'ay, Stalkerem, Salaam Siinem, Alaskou Saedelaerem a Sielou Correl na palubě do galaxií Estartu. Siela Correlina medoloď MATKA6) je umístěna v hangáru ROBINU a Salaam Siinova HARMONIE přidokována na vnějším trupu7).

Atlan, který nechal historika Enderoa v arkonských archivech hledat informace o TARKONISU8), informuje Rhodana, že Mírostrůjci Dorina Vaccer, Yoanuh Herrah a Aramus Shaenor začali být aktivní v kulovité hvězdokupě M 13. Terranec opustí o myšlenky ROBIN doprovázet a odstartuje s ODINEM do M 13.