Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1526
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1526
Název:Galaxie zatracenců
(Galaxis der Verdammten)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1990
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1170 NGL = 4757
Gesil v Truillau - v oblasti Tyrana
Hlavní postavy románu:

Gesil - Rhodanova žena v galaxii zatracených

Stalker - bývalý Sotho jako spolupracovník rebelů

Per-E-Kit - Kontide pomůže Gesil

Slepá bohyně - žena bez paměti

Poang, Suung a Shif - trojice inteligentních »domácích zvířatek«

Po sedmdesátidenním letu dorazí SHARN-Y-YAAK1) s Gesil a Stalkerem na palubě do Truillau, a Per-E-Kit propašuje loď skrz hyperenergetickou nárazovou zónu slunečních tvrzí Strážců do nitra galaxie. Tam zažijí astronauti, jak je VAARN-U-CIR, jiná loď Toparu, jednotné odporové organizace, která bojuje proti Strážci, zničena nepřátelskou přesilou. Nakonec odletí do centrály Toparu na Talintanu, měsíci obřího světa Hoa, který jako jediná planeta krouží kolem rudého slunce Kaligao v temném mračnu Kirri-Kirri. S výrokem, že musí splnit neodkladnou úlohu, se Stalker rozloučí a vydá se na cestu2). Gesil je znovu šokována násilnou genetickou nivelizací národů Truillau, ale Per-E-Kit vysvětluje, že on s následky těchto zásahů není nespokojený3). Ke Gesilině překvapení žije na Talintanu Ulophové4). Jsou to potomci posádek dvou kosmických lodí, které prchly z mocenské oblasti ESTARTU po psionické vichřici, kterou vyvolala deflagrace pararosy v Tarkaniu5). Po setkání s Topary ale v Truillau začnou zatajovat svou inteligenci, hrají pod jménem Ke-Ri roli domácích zvířat a jsou tak cennými špióny odporové organizace.

Aniž by to Gesil tušila, zdržuje se na Talintě další humanoid, mladá žena, která se o několik týdnů dřív pomocí bezčasého pohybu a bez vzpomínek objevila v blízkosti Truillau ve vraku estartské kosmické lodi GAINIR, ve které dva roboti hráli roli Animateurů dávno zemřelých Sothů6). Dříve než byl GAINIR zničen sluneční pevností, vysadil Tolsh, jeden z obou robotů, ženu, kterou nazýval Slepou bohyní, v záchranné kapsli, kterou později zachránili Toparové. Ve snu, kterým jí Ke-Riové Suung a Poang na Talintě chtějí zbavit amnézie, si Slepá bohyně vzpomene na svět Ma-nu-te, na slunce Krypthar, na humanoida se zlatými pupilami, modrými lvasy a bílou, drážkovanou kůží obličeje7) a na svou matku Chaldu, která jí říkala Julia a nikdy jí neřekla jméno jejího otce. Když Gesil s RAAK-T-OMM odstartuje z Talinty, aby na Bipule, třetí planetě slunce Voytam získala informace o Strážci, propašuje se Slepá bohyně na palubu mušlovité lodi.

Na Bipule sehraje Gesil roli otrokyně Per-E-Kita, který jedná jako obchodník s Ke-Rii Nadd-I-Zom. Naváže kontakt s Ke-Rim Trakem, jehož majitel je vysoce postavený spolupracovník Zerpata, galaktického bezpečnostního výboru, který vedle říšské flotily představuje nejsilnější mocenský nástroj Strážce a který hlídá a teorizuje národy Truillau. Ke svému zklamání ale Gesil zjistí, že ani Zerpat nezná operační bázi Strážce, která se má nacházet ve dva tisíce světelných let velké zóně poblíž galaktického centra. Nakonec je Gesil zatčena jako údajná únoskyně Traka ze Zerpatu.