Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1514
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1514
Název:Mušlovitá loď
(Das Muschelschiff)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1990
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1148 - 1170 NGL = 4735 - 4757
Na palubě lodi z NGC 5236 - neznámý dává hádanku
Hlavní postavy románu:

Atlan a Gesil - Arkonidan a Rhodanova žena na palubě SHARN-Y-Yaak

Per-E-Kit - Kontide je tajemný

Pán mušlovité lodi - stařec dává hádanku

Holder Arramo - skokanský patriarcha na scestí

Per-E-Kitův tajemný zadavatel se ukáže být Stalker1), který má opět svou původní podobu. Vypravuje, že se ještě během Monosova panování v mocenské oblasti ESTARTU dozvěděl, že jeden člen Hexameronu zůstal v Meekorahu a vydal se do Truillau.

Když se Stalker po smrti Monose dozvěděl, že Truillau je identické se 13 milionů světelných let od Mléčné dráhy vzdálenou galaxií NGC 5236 a že Gesil byla kdysi Assu-Letelem unesena2), převzal bývalý Sotho identitu skokanského patriarchy Holdera Arrama a odletěl s ARRAMO I do Truillau. 4. listopadu 1148 NGL dorazila válcová loď v okrajové oblasti této galaxie k bezplanetárnímu bílému slunci, kolem kterého na různých drahách kroužily konglomeráty rozmanitých kosmických stanic. Sluneční pevnost získávala čerpacím paprskem energii ze sluneční korony. Přes stanici Tartonval navázala z Pryntisvalu bytost s žábě podobnou hlavou, která si říkala Welentain a označovala se za správce, kontakt se skokanskou lodí. V rozmluvě označil Welentain oblast vesmíru, ke které patří Mléčná dráha, jako »bývalou« mocenskou oblast superinteligence ID. Protože Skokani své zboží mohli prodávat jen se svolením Paláce Napřímených, radí správce Arramo, aby se obrátili na zprostředkovatele na Tingalu v nedalekém systému Drebher. Velká mušlovitá loď Strážce z Truillau, tajuplného neomezeného vládce NGC 5236, ale na ARRAMO I zaútočí a Skokani musí prchnout. Na malé planetě Tingal je přijme znovu Welentain, který si tentokrát ale říká Paperglute a chce přimět obchodníky, aby v Truillau zůstali natrvalo. Mušlovitá loď znovu napadne ARRAMO I, které poté uprchne k jiné hvězdě bez sluneční pevnosti a nakonec se s rozstřílenou zádí zřítí na její druhou planetu Hidden World. Mušlovitá loď vyloží plackám podobné bytosti, které zabijí velkou část zoufale se bránících Skokanů. Jeden umírající útočník prozradí, že cizí astronauti byli pronásledováni proto, že pocházejí z Mléčné dráhy. Skokani, kteří uniknou vojákům Strážce, padnou až na Arrama za oběť přírodě Hidden Worldu.

V roce 1168 NGL přistane na Hidden World loď SHARN-Y-YAAK pod velením Per-E-Kita, loď protivníka Strážce. Rebelové prokouknou Stalkerovu masku, omráčí bývalého Sotha a v průběhu jednoho roku mu navrátí jeho původní vzhled. Poté vypráví Per-E-Kit Pterovi, že Strážce různé národy své mocenské oblasti nechává genetickými pokusy tak normalizovat, že všichni individua nosí stejný, kůži podobný ochranný pancíř. Bytost, která si kromě jiného říká Welentain nebo Paperglute, je ochotným služebníkem Strážce. Jeho identita je ale rebelům, kteří pocházejí z různých národů, ale neznámá3). Dříve tu existovali dva vládci, jeden ale po boji uprchnul do Mléčné dráhy. Když Stalker pochopí, že se muselo jednat o Assu-Letela, připojí se k rebelům.

Protože je Stalker přesvědčen, že Strážce z Truillau je identický s Monosovým otcem, rozhodne se Gesil s SHARN-Y-YAAK odletět do Truillau. 20. května 1170 NGL se rozloučí s Perry Rhodanem, který s ODINEM přiletěl k lodi rebelů4).

Mezitím vyzvedne arkonidské komando na Jimmerinu posádku KARMINY5).