Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1546
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1546
Název:Sluha Voltago
(Voltago der Diener)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1171 NGL = 4758
Konec odysey - střetnutí se Strážcem
Hlavní postavy románu:

Gesil a Eirene - matka a dcera se potkají v centru moci

Voltago - Gesilin nový služebník

Mamerule - vrchní normovač z Qylinamu

Deno - Ke-Ri bude odhalen

Taurec - objeví se před svými vězni

Počátkem července 1171 NGL požaduje Gesil od Serb-A-Sherby nový příbytek s transparentními, jednostranně zrcadlícími stěnami. Jejímu přání je vyhověno, její naděje, že Strážce pozná jiným způsobem, nebo u něj alespoň vyvolá jinou reakci, se ale nesplní.

30. září přistane CASSADEGA na jedovém světě Qylinam, kde se nacházejí výkonné genetické továrny Strážce. Vedoucím továrny je Prizappa1) Mamerule s žábovitou hlavou. Gesil naváže spojení s Ulupho2) Zhunhem, agentem Toparu3), který se maskuje jako domácí zvíře Prizappy. Zhunh informuje Gesil, že na Qylinamu je očekávána významná návštěva, možná dokonce planetu navštíví i Strážce. Kvůli přistání mocné CASSADEGY musí ovšem Toparové odložit plán na útok. Gesil vysvětlí Uluphovi, že CASSADEGA je na cestě na Meliserad, mocenské centrum Strážce, a pobízí Topary k útoku.

Mamerule ukáže Gesil, jak je klon Voltago, údajně její nový sluha a osobní strážce, amébovitou bytostí »zapálen«. Miliony »zapalovačů« přitom přijdou o život. Voltagovo tělo je podobné člověku a zcela černé. Pod koleny končí nohy v 50 cm dlouhých a 15 centimetrů širokých, kovových lýtkových blocích, s jejich pomocí může Voltago vystřelovat energetické blesky4). Když Per-E-Kitův SHAARN-Y-YAAK5) a dvacet devět dalších lodí na Topar zaútočí, odvedou klony Gesil zpět na CASSADEGU. Qylinam je zničen atomovým požárem.

Uprostřed října pozoruje Gesil, jak kůže Voltaga, který při každodení práci reaguje nápadně nemotorně, je studená jako led a jak sluha napodobuje rysy jejího obličeje. 19. října naváže agent Toparu, který se na Qylinamu propašoval na palubu jako kadet, přes rádio spojení s Gesil a opatří jí zbraň, kterou Voltago ale odstraní.

24. října dorazí rezidenční loď na planetu Meliserad ležící v centrální oblasti Truillau. Jádro moci Strážce představuje oceán, které zastřešuje kruhovitý areál o průměru jednoho tisíce kilometrů, takzvané Genetické jezero. Do oranžovožluté, klokotající líhňové zóny sypou Genetičtí rybáři jako katalyzátor materiál z genetických laboratoří, z kterého Genetické jezero vypěstuje bezpočet variací. Člun odveze Gesil ke tři kilometry velkému, uprostřed Genetického jezera plovoucímu disku, na kterém se zdvihá šestihranná pyramida. Následujícího dne je Gesil svědkem, jak se Voltago ponoří do Genetického jezera a přitáhne rej amébovitých podpalovacích bytostí, které zemřou a jejich síla přejde na klona.

28. října dorazí Eirene/Idinyphe6), jejíž tělesná proměna v Nakka už začala, s truillauskou lodí na Meliserad. Bezprostředně po tomto setkání se vynoří Ket-A-Kitem vedené osvobozovací komando Toparu a odvede Gesil do lodi, která se skrývá pod hladinou Genetického jezera, ale druhého dne přivede Voltago Perry Rhodanovu ženu zpět.

30. října se Idinyphe a Gesil nakonec setkají u Strážce. Ukáže se, že je to Taurec7), poslední kosmokrat na této straně materiálních zdrojů8).