Perry Rhodan 1696 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1696
Název:V ruinách Marsu
(In den Ruinen des Mars)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Velká kosmická záhada / Velká prázdnota
Vydáno poprvé:1994
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1212 NGL = 4799 / 1173 NGL = 4760
Závoj minulosti - Pozemšťané hledají tajemství rudé planety
Hlavní postavy románu:

Tyler Danning - xenobiolog musí obětovat svůj život

Voltago - uvolní tajemství svých prvních roků

Kyll Bordon - muž ztratí svou loď neobyčejným způsobem

Boris Siankow - Marťan narazí na tajemství Marsu

Perry Rhodan - Pozemšťan se loučí

Aby pronikli k ruinám pod povrchem Marsu1), je v prosinci 1212 NGL větší část Sheravylského biotopu s Tyler Danningovým2) svolením přemístěna do tendru VEGA a několika Karracků. Cizorodý život, jehož genotyp se neustále mění, se spojí se syntronem VEGY a odebere posádce kontrolu nad lodí. Dannign zjišťuje, že s pomocí syntronu jsou simulovány nové genové kombinace, a pozoruje přitom sekvence DNA, které jsou typické pro Ertrusany. Když svým vědomím, rozšířeným vdechnutím spór, pozná, že se ve VEZE tvoří zosobnění ďábla, zničí Danning spontánně cizorodé formy života.

V sotva narušených, monolitických ruinách, které odhalily vykopávky na Marsu, je koncem prosince objeven pět krát tři krát tři metry velký kvádr se zbytkem insektoidní bytosti se dvěma dlouhýma nohama, šesti rukama, dvěma velkými očními důlky a mohutnými klepety3).

Perry Rhodan oznámí Philipovi, který je informován o posledních událostech, že zamýšlí vyslat novou expedici k Velké prázdnotě, aby zachránil Alasku Saedelaereho a dvojčata Vandemarova. Zděšení, které vřetenové bytosti během krátké doby v Mléčné dráze vytvořily, vede k tomu, že členové galaktika Pozemšťanům téměř jednohlasně odsouhlasí finanční podporu. Kvůli naléhavým opravám téměř do šrotu určené BÁZE je start stanoven na konec února roku 1213 NGL. Theta da Ariga oznámí Atlanovi jasně, že se chce v budoucnu věnovat silněji politické práci pro svůj národa a není ochotna doprovázet Atlana na expedici4).

Překvapivě začne Voltago vypravovat o své minulosti:

Už bezprostředně po svém stvoření v genokovárně na Qylinamu5) vykazuje klon vzdorovitost a odpor proti svému stvořiteli Taurecovi, který ho označuje za nepodařeného.

Během letu k materiálnímu zdroji6) nechá kosmokrat SYZZEL s Gesil a Eirene zamířit k Velké prázdnotě. Taurec vysvětluje, že tam asi před dvěma miliony lety nastal útok téměř nezdolatelné moci, což by se mohlo opakovat už zítra nebo klidně až za další dva miliony roků. Posílena Rytířem Hlubiny Quidorem dosáhla Tanxtuunra něčeho, co se dalo považovat za vítězství. Hrozba však žije dál, a kvůli velmi vzdálenému nebezpečí7) by mohla zahubit galaktiky. Mars a potom i další světy Mléčné dráhy by byly příšerně ohroženy8). Voltago má být orbiterem Perry Rhodanovi, který má stále ještě status Rytíře Hlubiny9).

Potom Voltago odvezl Taureca, Gesil a Eirene k materiálnímu zdroji, přes který odešli10).

Aktuální data:
16.1.2022
1565 před NGL
34. Tartor 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459595.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál