Menu
Informace o postavě:
Datum narození:?
Místo narození:Mystery
Úmrtí:1289 NGL
Výška:1,90 m
Národ:Ennoxové, Veegové
Popis:vysoký, vychrtlý, rozcuchané vlasy, pihy
Tituly:Nositel čipu buněčné aktivace
Philip
Philip
© VPM kg.
Výskyt postavy v seriálu:
Poprvé v sérii Perry Rhodan:PR 1605: Návštěvníci odněkud
Naposledy v sérii Perry Rhodan:PR 1872: Odkaz Veegů
Podrobná statistika výskytu postavy v sérii Perry Rhodan
graf výskytu postavy v seriálu

Philip patří k národu Ennoxů neboli Veegů z planety Mystery. Jeho pozemské jméno zní Philip, Veegové ho nazývají Voya a Arcoané Boloshambwer.

Popis

Je vysoký, vychrtlý, má rozcuchané vlasy a pihy. Má vodově modré oči a vždy se drze usmívá.

Životopis

Jeho první setkání s Terranci, zvláště s nositeli aktivátorů, se koná, když ID roku 1173 NGL rozdává nové aktivační čipy. K překvapení všech se ukáže, že mezi vyvolenými je také Philip. Nejdříve mu nositelé aktivátoru říkají jen »Ennoxi«, protože nevědí, že nepochází jen z jednoho druhu. Při této příležitosti mu Reginald Bull vyprávěl vtipy.

Za pár let se Philip opět vynoří s falešným odůvodněním, že chce slyšet pointu. Tím začíná invaze Ennoxů do Sluneční soustavy. Časem se ukáže, že chce Philip Galaktiky popohnat na expedici do Velké prázdnoty, což se mu také daří. U Arachnoidů, kde je známý pod jménem Boloshambwer, měl s touto prosbou méně štěstí. Dvě události podrobují Philipovo sebevědomí a jeho začínající přátelství k Pozemšťanům tvrdé zkoušce: pří transportu z Vřeten a Segmentů umírá Ennox Megananny a při experimentu, který se nakonec změní na krátkou cestu z Arresa do Parresum, je Philip tak vyčerpaný, že by bez svého aktivátoru buněk pravděpodobně zemřel. Potřebuje nějaký čas, aby zase zregeneroval. Jako následek v něm přetrvává strach jít krátkou cestou do Arresa.

Po expedici k Velké prázdnotě už nemá s Pozemšťany nic společného. Také do druhé výpravy, při které navštíví Mystery, je zapletený. Mezitím, co vůbec nechce mluvit s Roiem Dantonem, dá se do řeči se Siganci z GLADORU. Ještě když je GLADOR na orbitě Mystery, přemístí se Ennoxové do Arresa.

Přitom je zpozorován jev podobný galaxii, která nabere směr do Mléčné dráhy a jakmile se objeví, nositel čipu umírá. Proto se předpokládá, že Philip je mrtev.