Perry Rhodan 1708 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1708
Název:Tajemství Gendera
(Geheimsache Gender)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Velká kosmická záhada / Ayindiové
Vydáno poprvé:1994
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1216 / 1217 NGL = 4803 / 4804
Mrtvý žije - je návštěvníkem odnikud
Hlavní postavy románu:

Duabe agh Intells - při její oslavě se objeví zajímavá návštěva

Koka Szari Misonan - První Pozemšťanka jmenuje komisaře LSP

Timmersson Gender - zvláštní cizinec

Boris Siankow - nexialista je uražen

Geo Sheremdoc - je pokládán za nesympatického ale krajně efektivního

Zatímco Meesam-Gyst, malá vesnice v centrální Sahaře1), 30. prosince 1216 NGL oslavuje padesáté výročí svého založení oběťmi simusense2), vynoří se náhle cizinec, který se jmenuje Timmersson Gender a který si může vzpomenout pouze na to, že je specialistou na pozitronická klimatizační zařízení, při nehodě přišel o život a má splnit neznámý příkaz. S vědomím, že se nachází na nesprávném místě a v nesprávném čase, se pokusí dojít pěšky do Terranie, a zhroutí se v poušti, kde je druhého dne objeven Daube agh Intell a Benntem Ferstenem. Protože NATHAN zjistí, že se Gender narodil 13. dubna 3492, tedy v době Aphilie3), a že se jeho stopa 2. září 3581 ztratila, když Země spadla do Schlundu a ID vzal do sebe aphilické lidstvo4), informuje okamžitě Koku Szari Misonan. Ve vzpomínce na vřetenovými bytostmi způsobenou katastrofu5) jmenuje První Pozemšťanka poprvé po třiceti letech s velkou mocí vybaveného komisaře LSP, který je odpovědný jen jí a kterému svěří Gendra, jehož objevení připomíná koncepty6), které vytvořil ID. Z NATHANEM vybraných kandidátů se Koka Szari Misonan rozhodne pro sporného Geo Sheremdoca, který svou činnost Hanzovního specialisty ukončil v roce 1188 NGL střetem s nadřízenými, od té doby pracuje jako krizový manažer pro LSP a v současnosti se proti němu vede disciplinární řízení, protože předtím v citlivém sektoru Riomaš nechal střílet na lodě arkonidské federace Amhaol a na Akonany, aby zabránil válečnému střetnutí obou soupeřících mocností7).

Instinktivně vyhlásí Sheremdoc pro celou Sluneční soustavu poplach. Gender je převezen na Mimas, kde se Boris Siankow účastní jeho vyšetřování. Ukáže se, že je nemožné cizinci svléknout fólii podobnou kombinézu. Gender sám může svůj nemačkavý oděv, který má schopnost špinavé částice samovolně skrze sebe transportovat ven, bez problémů svléct, není ale schopen otevřít plně vypadající kapsy. Jeho vzpomínky zůstanou fragmentované. Vzpomene si pouze na stav velké tísně a šťastných pocitech z doby ducha. V naději, že se dozví něco o jeho rozkazech, nechají Sheremdoc a Siankow Gendera odletět do Terranie.

22. ledna 1217 NGL se materializuje padesát kilometrů nad Marsem třicet asi metr velkých, nepravidelně formovaných krystalických třísek. Dopadnou na rudou planetu a začnou se kruhově rozrůstat, přičemž u lidí, kteří se k nim přiblíží, vyvolají nevolnost a záchvaty slabosti. Šest osob, kteří s nimi přijdou do kontaktu, zkrystalizují. Také Sheremdoc se dostane do moci krystalů, zachrání ho ale automatika SERUNU. Gender, který má náhle pocit, že se zdržuje ve správné době, se 24. ledna rozhodne letět k Marsu. Sheremdoc vydá rozkaz ho zadržet.

Ve stejné době se nad Marsem objeví nová, pětatřicet metrů dlouhá krystalická tříska, která se zřítí pět set kilometrů východně od severního pólu.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál