Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1692
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1692
Název:Syntronický poplach
(Syntron-Alarm)
Autor:Horst Hoffmann
Cyklus:Velká kosmická záhada / Velká prázdnota
Vydáno poprvé:1994
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1212 NGL = 4799
Poplach pro metropole galaxie - honba za vědomostmi začíná
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan klade past

Ronald Tekener - galaktický hráč zosnuje plán

Gucky - Ilt sní o myšobí planetě

Homer G. Adams - šéf Kosmické hanzy se osvědčí jako nefalšovaný přítel

Pětka - mluvčí čtrnácti vřetenových bytostí

Při situační poradě 5. října 1212 NGL informuje Dao-Lin-H'ay, že se ve Fornaxu1) mladí Nokturnové shromažďují do obrovského roje a vyrážejí z galaxie pryč. V neposlední řadě kvůli Siele Correl2), která se před desetiletími stáhla do ústraní do Hanzovní kanceláře Fornax, se Alaska Saedelaere a Reginald Bull rozhodnou, vyrazit druhého dne do malé galaxie3).

Ve stejné době se materializuje čtrnáct vřetenových bytostí, které hledají informace o chybějících Vřetenech, v transmiteru na Gatasu, zabijí dvacet tři Bluesanů, dobyjí během pětatřiceti sekund centrální syntron a získají tak planetu pod kontrolu. Když se po třech hodinách bez výsledku stáhnou, přidají se k nim tři Ertrusané Deffa Basam, Goroncar Mur a Ponam Wonkh, kteří se z pověření z NGC 68224) navrátivšího se Tilliona Dhaka, významného Galactic Guardiana5), vmísili do výměnného programu pro vědce. Dhak nabídne vřetenovým bytostem přístup k důležitým syntronům, pokud mu jako protislužbu získají informace. Aniž by hledané vědomosti objevily, vydrancují vřetenové bytosti 13. října centrální syntron na Ertrusu6). Když 20. října s podporou GaGuaů proniknou do Humanidromu, pokusí se Ronald Tekener, který se dozvěděl o jejich plánech, marně je zavést do labyrintu s pomocí přeprogramovaných vertigů. Vřetenové bytosti ale vniknou do syntronu, kde jsou Atlanem uloženy falešné informace, že se vědomosti o zbylých Vřetenech nacházejí v centrálním syntronu Arkonu I. Přes loď s Galactic Guardians kooperujícího FAMUGu dorazí národy Mléčné dráhy jako Terranští berserkové označované vřetenové bytosti do systému Arkonu. Tvrzením, že data o Vřetenech jsou uložena v syntronu ATLANTIS, vyláká Atlan zrádce na palubě své lodi7) z pozadí. Arkonidan Halotec, který jednal z úcty pro Thetu da Arigu, uvědomí vřetenové bytosti a zabije se, když pozná past. Bezprostředně poté pronikne čtrnáct silných vřetenových bytostí do ATLANTIS. Když je Atlan, který si bezprostředně vzpomene na ultimatní bytost Auerspor8), vyzve ke spolupráci, bytosti žádají být převezeny do Sluneční soustavy. 31. října tam ATLANTIS vyrazí.

Mezitím vyjde najevo, že se Gucky, který s Homer G. Adamsovou podporou získal od neznámého vlastnická práva jedné planety, na které mají žít myšobové, nechal napálit patriarchou Mordrer Keyn Haitabuem9), který se tak Adamsovi pomstil za předchozí potupu. Přitom se ve smlouvě o svět označený TR nejednalo, jak Gucky předpokládal, o novou planetu Tramp10), ale o Traevon11).