Perry Rhodan 1691 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1691
Název:Program stvoření
(Das Schöpfungsprogramm)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Velká kosmická záhada / Velká prázdnota
Vydáno poprvé:1994
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1212 NGL = 4799
Jejich cílem je nový život - a neznají žádnou milost
Hlavní postavy románu:

Icho Tolot - Haluťan na stopě vřetenovým bytostem

Pheranthen - mlčenlivý Arkonidan

Jednička - pseudohaluťan v nesnázích

Calac Zyitan - odvážný velitel bluesanské obchodní lodi

Atlan - nesmrtelný Arkonidan má špatnou náladu

S lehkostí si sedm vřetenových bytostí zjedná přístup k robotské stanici CERELAOS GAFIFu, jejíž data je zavedou k měsíci Mereidden, oběžnici páté planety slunce Szastermat v halu Mléčné dráhy. Vřetenové bytosti dobudou bez problémů tajnou arkonidskou základnu a zmocní se poté přilétnuvší LAYSSIE, sesterské lodi ATLANTIS. Uvážlivému jednání staničního inženýra Pheranthena vděčí vřetenovými bytostmi v základně uzamčení Arkonidané, že jsou po krátké době zachráněni. Vřetenové bytosti polapí nakonec KYMRE, šest set metrů dlouho diskovitou loď pod velením Tentry Calaca Zyitana, která se vrací z obchodní mise v Estartu. Icho Tolot, který vřetenovité bytosti sleduje s HALUTOU, dostane svolení přistát na KYMRE.

Aby při příštích pokusech s Vřeteny zabránili narušení genopoolu, vzdálí se halutská vřetenovitá bytost Jednička s Tolotem, arkonidskými a bluesanskými rukojmími v KYMRE z LAYSSIA a z pomocného člunu ARKON III. Podle Colounshabou vyvinutého postupu1) vytvoří šest terranských vřetenových bytostí osm dalších druhů, přičemž k získání energie použijí hypertrop LAYSSIE. Přitom vzniknou z Vřeten ženy Devítka, Desítka, Jedenáctka, Třináctka, Čtrnáctka a Patnáctka a muži Osmička a Dvanáctka. Energetický přebytek při posledním experimentu promění arkonidský člun ve vrak. Jejich zvětšený počet vyvolá ve vřetenových bytostech vědomí, že jich musí být jedenadvacet a že jim chybí koordinátor, který je zřejmě jedním ze šesti neexistujících2).

Mezitím oznámí Tolot Jedničce, že pět se šesti chybějících Vřeten je neodvolatelně zničených3). Bezprostředně poté přepadnou vězňové z KYMRE vřetenovitou bytost a zabijí jí proti vůli Haluťana v konvertoru. 30. září 1212 NGL se odpojí Tolot s HALUTOU od KYMRE, aby se vrátil do Sluneční soustavy.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál