Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1685
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1685
Název:Vřeteno a segment
(Spindel und Segment)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Velká kosmická záhada / Velká prázdnota
Vydáno poprvé:1993
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1210 / 1212 NGL = 4797 / 4799
Riskantní pokus na Titanu - a boj proti arkonidským renegátům
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan bojuje proti radikálům ve vlastním národu

Myles Kantor - terranský šéfvědec se pokusí rozluštit tajemství Vřetene

Theta da Ariga - Arkonidanka si jde vlastní cestou

Yart Fulgen - Atlanův bezpečností šéf honí renegáty

Morad z Darridu - arkonidský diplomat s vyššími cíly

Od zničení Jimmerinu Akonany1) už nemá GAFIF žádný hlavní stan, ale je rozděl do několika tajných základen, které se nacházejí kromě jiného na Arkonu I, II a na Lokvorthu2). V létě roku 1210 NGL přijme Yart Fulgen v asteroidu Gadda-Da-Vida A-148 v periférii M 13 Hanzovní specialisty Iunoy Wataka a Gartha Bondelle alias Yankipooru a Zornatura3), které mu Homer G. Adams dal k dispozici, aby se dostali na stopu Arkonidanovi Moradu z Darridu, který je považován za hlavu FAMUGu4).

1. března 1212 NGL vyrazí Atlan, který chce něco podniknout proti radikálním Arkonidanům, k Humanidromu. Tam musí zjistit, že také Tydon z Tramisu, galaktický rada Arkonu, sympatizuje s FAMUGem. Na Arkonu II odmítne Atlan v řečnickém duelu s Moradem z Darrdiu jakoukoliv snahu Arkonu po galaktické nadvládě. Když Atlan, Fulgen a Theta da Ariga nakonec s Yankipoorou a Zornaturem proniknou do Moradova paláce na Klaphoru, třetí planetě slunce Geisla v M 13, dojde k přestřelce. Theta da Ariga zachrání Atlanovi život, zatímco Morada zastřelí. Přesto dojde k rozkolu s Atlanem, protože také Theta da Ariga souhlasí s posílením mocenské pozice Arkonu5).

Zatímco se na Titanu za účasti Paunara připravuje Colounshabou vyvinutý experiment, ukradne Arolem z Pathisu6) přeprogramovaný robot jedno Vřeteno a jeden segment. Díky intuitivnímu nadání Hanzovního specialisty Lafalleho6) mohou být ale ukradené předměty brzy nalezeny pod deflektorovým štítem7).

16. března se poté segment spojí beze švu s Vřetenem, poté co je transmiterovou brzdou v hyperprostoru otočen. Vřeteno se nafoukne a vytvoří za obrovského příjmu energie groteskní chiméru s negativní strangeness, která dočasně ukáže sedmiprstou ruku, velké oko, mozku podobnou hmotu a bezzubou tlamu. Kvůli nedokonalému zásobování svými nepřizpůsobenými orgány ale po dvaceti minutách zemře. Její složení z padesáti až sedmdesáti různých genetických struktur vyjde najevo, že Vřeteno muselo bez výběru přijmout informace ze svého okolí. Philip a Gerrold odnesou jedno Vřeteno a jeden segment ke Colounshabě. Arcoané prověří a potvrdí svou pětidimenzionální analýzu, nejsou ale připraveni experimentovat v systému Sheokor s originály8). Také Myles Kantor odmítne 30. března při novém pokusu riskovat další Vřeteno. Icho Tolot odnese ale jedno Vřeteno a jeden segment na Halut, aby je nechal prověřit vědci svého národa.