Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1483
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1483
Název:V ruinách Lokvorthu
(In den Ruinen von Lokvorth)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1990
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1146 NGL = 4733
Jsou cizinci mezi exoty - na cestě do Humanidromu
Hlavní postavy románu:

Sato Ambush a Loydel Shvartz - dva malí muži na velké stopě

Xukhnoq - generál Cantarů

Benno Oporat - mladík se osvědčí

Johannes, Katharina a Theodora - slovní aristokratky z Lokvorthu

Zaeddel - chuďas

3. října 1146 NGL odstartuje Sato Ambush s UXMAL, sesterskou lodí CIMARRONU, kulovitým křižníkem IGUALA a LIBRA1) do soustavy Scarfaaru. Protože UXMAL, který má na palubě Loydel Shvartze a posádku zničeného ARCHIBALDA2), ukončí svůj nadsvětelný let poblíž Humanidromu, je ostřelována cantarskými strážními loděmi. Ambush může ale generála Xukhnoqa, velitele droidů, přesvědčit, že je historik Eburtharavanong z terranského osadnického světa Kaopak a chce si s Plutokraty3) na Lokvorthu vyměnit informace. S dovolením Cantarů přistane UXMAL, LIBRA a IGUALA na kosmodromu Lokvorth-Therm. Ambush chce s Shvartzem, Lingamem Tennarem a Benno Oporatem navštívit Kroesoruse3), od kterého očekává zprávu, najde ale sklep sběrače opuštěný a vydrancovaný. Mladá Lokvorthťanka Theodora vypravuje, podle názoru Kroesoruvých přátel slovní aristokratka, že Plutokrat byl asi před čtyřmi týdny unesen. Theodora zavede z Oporata, Tennara a Varonzema složenou pátrací četu k slovním aristokratům, jejichž řeč je hatmatilkou nesmyslných slov. Mladý Oporat pozná Aristu Katharinu a připojí se dočasně k verbálním aristokratům. 13. října předají Ambushovi radu, aby se spojil s Plutokratem Balaamem.

Překvapivě podporuje Xukhnoq, který uprchl ze své lodi, Ambushe při setkání v Lokvorth-Therm. Cantarský generál očekává svou likvidaci, protože je rozčilen nelibostí Supremkomanda, ví ale z fám, že WIDDER může odpadlým Cantarům pomoci. Xukhnoq oznamuje, že měl příkaz odvézt mladé Lokvorthany terranského původu transmiterem nebo roboticky řízeným trajektem do Humanidromu. Později jsou odtamtud odvezeni transportérem pryč4). O Humanidromu a tamních výzkumem zaobírajících se Nakků neví Cantaro nic bližšího. Nakonec označí Balaama jako zvlášť nebezpečného Lokvorthana. Krátce před tím, než se generál v UXMALU odstane pod ochranný štít, dostihne ho smrtící impulz.

Přes chuďase Zaeddela naváže Ambush kontakt s Balaamem a dozví se, že Kroesorus byl zabit obranným zařízením, když vnikl do rezidence mocného Plutokrata, aby ho přinutil k vydání informací o Humanidromu. Balaam se ukáže být krycím jménem Captaina Ahaba5). Na dotaz ohledně svých aktivit v Andromedě5), vysvětluje bývalý Sotho, který je ochoten spolupracovat s WIDDREM, že se neusadil a zdržoval se ve všech galaxiích v oblasti DORIFERU, kromě toho také v mocenské oblasti ESTARTU6). Zároveň naznačí, že pro něj není žádný problém proniknout Chronopulzním valem7).