Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1575
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1575
Název:Píseň života
(Der Gesang des Lebens)
Autor:Robert Feldhoff
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1173 NGL = 4760
Mistrpěvec se vrací - a Sotho vymýšlí intriky
Hlavní postavy románu:

Salaam Siin - Ophalec ve své vlasti

Stalker - bývalý Sotho vymýšlí intriky

Qion Lanaa - Panish Panisha z Mardakaanu

Vogan Dool - učitel zpěvu ze Zaaturu

S prohlášením, že chce odletět k Leenaia, hlavní ophalské pěvecké škole galaxie Muun, si Stalker ze Salaam Siina udělá spojence. Poté co je HARMONIE přenesena trojúhelníkovou Charimcharskou bránou k Absanthské bráně, která jako obrovská hvězda stojí v soustavě Oogh1), vypravuje bývalý Sotho pěvci během letu do Muunu, že jako Ijarkorův člověk v pozadí byl účasten na obnovách v Estartu. Díky jeho iniciativě usídlil Ijarkor Ophaly jako pomocníky v Muunu. Přestože to byl také on, kdo Somery vybral za pomocníky a nasadil Ztracené dárky Hesperidek, stal se Desotho Veth Leburian symbolem nové doby. Ten mu ale nedůvěřoval a podezíral ho, že chce ztracené dárky použít pro vlastní prospěch. ESTARTU ho podle vůle Desotha vyslal jako velvyslance a špióna na cestu, která ho nejdříve zavedla do Mléčné dráhy. Bariéru, která jí obklopovala překonal s pomocí Ztracených dárků a potom si jako mocenskou bázi založil několik depotů této high-tech z Muunu2). S těmito prostředky se dostal Monosovi na stopu a potom poznal, že jeho otec byl kosmokrat Taurec. ESTARTU v nepřítomnosti ID tak národům Mléčné dráhy poslal mocného pomocníka.

Na Leenaia, prostředí přizpůsobenými Ptery obydlené druhé planetě slunce Oghana, na Sotha ale opět zapoměli. Ophalská pěvecká škola byla před několika staletími zničena útokem ŠPALKU, při kterém všichni pěvci zemřeli. HARMONIE navštíví další pterské světy, kromě jiných Singu3), domov vyhubených Singuvů, a Anamuun, prapůvodní svět Pterů4), ale ani tady nikdo Stalkera nezná. HARMONIE se proto vydává do Siom Som, původní galaxie Ophalů. Většina ophalských planet má mezitím estartské dómy, jejichž kupole jsou z kamene života z hlavního světa Mardakaanu5), a zesilují zpěv Ophalů. S jejich pomocí doufají pěvci, že jednou získají vliv ve všech dvanácti galaxiích. Na své domovské planetě Zaatur6) a na Mardakaanu se Salaam Siin dozví, že Ophaler Barcus Moon, jehož podivné jméno ukazuje na posla ESTARTU, před stoletím prorokoval, že se Salaam Siin vrátí a svému národu přinese, co mu chybí k naplnění jeho určení.

S pomocí smrtící drogy Nanaado chtějí Ophalové Siinovo vědomí integrovat do estartského Dómu Mardakaan, dvou set metrového paláce, který již obsahuje duše slavných pěvců Versa Cameena a Miica Deinena. Mistr pěvec váhavě souhlasí. Dříve než prodělá poslední ze čtyř Naadosů (záchvatů), které jeho tělo oslabí, ducha a psionické schopnosti pěvce ale ohromě zvýší, je zatčen Stalker, protože se pokoušel v centrální databázi Mardakaanu zničit data o pěvecké škole na Leenaie, a kromě toho stojí v podezření, že je sám ničitelem této školy. Bývalý Sotho tvrdí pěvci, že si Ophalové během jeho činnosti v Truillau všimli, že dárky Hesperidek použil k vlastním účelům. Společně s Desothem Vethem Leburianem, který mu od smrti Ijarkora stále více nedůvěřoval, ho vyobcovali, a díky mocí jejich psionického zpěvu mu na Leenaie vypálili neviditelné znamení Toshina, které mohlo vyblednout teprve v průběhu staletí. Se svými posledními mocenskými prostředky zničil pěveckou školu v Leenaia, aby tak odstranil záznamy o své potupě. Nezemřel přitom žádný pěvec. Za zničení školy samotné byli odpovědní Hauriové. Salaam Siin si poté u Quiona Lanaa vymůže propuštění bývalého Sotha.

Když má Salaam Siin definitivně vejít do Estartského Dómu, zasáhne Binam Ziivic, další posel ESTARTU ve formě Ophala. Teprve když svou »Belku na sacca«, Píseň života, dokončí, se kterou chce stvořit touhu po míru, překoná mistr pěvec Nanaado a lákání Dómu.

O něco později přistane Siela Correl a Alaska Saedelaere s medolodí MATKA na Mardakaanu7).