Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1576
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1576
Název:Planetární skokani
(Die Planetenspringer)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1173 NGL = 4760
ROBIN v Estartu - na cestě k cíli
Hlavní postavy románu:

Shina Gainaka - velitelka ROBINU

Ronald Tekener a Dao-Lin-H'ay - jejich hledání z nich udělá planetární skokany

Sarkrat z Epixolu - kus ze Stalkerovy válečné bedny

Francelier, Merwan Tappering a Nai-Zsa-K'yon - mají co dělat s planetárními skokany

Norman Thurau - obchoduje s hračkami

Během letu ROBINU z Vilameše ke dvanácti galaxiím1) se Gunziramu Baalovi2) podaří z pověření vedení lodi navázat kontakt se Stalkerovou válečnou bednou2). Představí se jako parlamentář Sakrat z Epixolu, upovídaný, metr dlouhý válec. Bedna a její zbývající obsah patří ke Ztraceným dárkům Hesperidek z Muunu. Ronald Tekener ho žertovně pozdraví jako Jadjina z Duporgu3), který Sakrata skutečně zná. Nedojde ale prozatím k žádné dohodě.

20. března roku 1173 NGL dorazí ROBIN k hranicím Estartu a letí nejdříve do galaxii Absantha-Shad přesunuté kulovité hvězdokupě Parakku, kde v systému slunce Moorga leží bývalý Síťochodecký svět Sabhal4). Jeho obyvatelé, potomci vironautů5), kteří se po zhroucení psionické sítě museli zachránit na planetě, uvítají příchozí sice srdečně, nemohou jim toho ale o vývoji v říši dvanácti galaxií příliš povědět.

Loď galaktiků se poté vydá k Tarkaniu, centru kolonie Lao-Sinhů, kartanských kolonistů v Absantha-Gom6). V kopulích bývalé Kartaniňanské základny Kumai7) najdou Tekener a Dao-Lin-H'ay jen potomky vironautů a Hauriů, kteří tu s primitivními prostředky bojují o několik zbylých technických přístrojů. Galaktikové podpoří obě skupiny potřebným zbožím a zahladí tak konflikt. Lao-Sinhové přijmou galaktiky na planetě Chanukah (Bansej)8) s nedůvěrou, která ale zmizí, když je Dao-Lin-H'ay identifikována s podporou obchodníka s hračkami Normanem Thurau. Thurau patří k Vironům, vironautským potomkům z planety Hubei9) v systému Oogh. Lao-Sinh, jejichž malá říše je Somery jen nerada trpěna, nevědí nic o osudu ESTARTU, dají ale Dao-Lin-H'ay a Ronaldu Tekenerovi pro další pátrání k dispozici koncový stupeň jedné z lodí UMBALI, se kterými jejich předkové překonali vzdálenost mezi svou domovskou galaxií M 33 a Absantha-Gom10). Jako protislužbu vybaví galaktikové loď metagravovým pohonem. Zatímco ROBIN 20. dubna odletí ke galaxii Muun, aby Stalkerovu válečnou bednu podle dohody se Sakratem z Epixolu uvedli na její původní místo, vydají se Tekener, Dao-Lin-H'ay a dvacet Terranců s kartanskou lodí, která mezitím dostala jméno DAO-LIN, k systému Oogh, kde se nachází Absanthaská brána.

Ve svých záznamech uvádí Sakrat z Epixolu, jak se Stalker po konci Válečnického kultu objevil na planetě Epixol, aby Ztracené dárky Hesperidek přiměl k rekonstrukci mocenské oblasti ESTARTU, vypráví o působení Ijarkora jako básníka Kora, který cestoval galaxiemi Estartu a zpíval o novém pořádku a činech jejího reprezentanta Desotha, a popisuje nakonec, jak Kor na Etustaru11) v přítomnosti Stalkera umírající klesl do svého hrobu a byl pokryt Eidosy a Morphy.