Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1371
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1371
Název:Projekt Zářijové jitro
(Projekt Septembermorgen)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 447 NGL = 4034
Hauriům na stopě - s Ansonem Argyrisem a Nikki Frickel
Hlavní postavy románu:

Anson Argyris - císař z Olympu s novým cílem

Nikki Frickel - šéfová PIG se vrací do Pinwheelu

Gucky - myšob v akci

Nar-Ila-V'irn - protektorka z Yillja

Algmer - pověřenec Afu-Metema

10. srpna 447 NGL se flotila virolodí vrátí zpět z mocenské oblasti ESTARTU. Většina vironautů obletí na své rodné světy, ale mentorové letí se svými loděmi ke stanovišti BÁZE a přistanou v bazaru ROSTOCK. O něco později do X-DOOR dorazí také SORONG a REDHORSE.

Zatímco SORONG s Guckym a Sue-El-K'yon odletí na Tarkan, vydá se Atlan a Argyris s REDHORSE a 29 dalšími loděmi na Sringal IV, zjistí tam ale, že Hauriové svou základnu rozebrali. Sledujíc volání o pomoc zařídí flotila ke kartanské kolonii na Tarkoonu, třetí planetě systému Yillja, jejíž města byla Haurii výrazně poškozena. Kartaniňané ale galaktiky striktně odmítnou.

Atlan se proto s flotilou vrací s 29 loděmi zpět k BÁZI, a Argyris se skryje s REDHORSE v koróně Yillja, dokud nedorazí Nikki Frickel a Gucky 18. září se SORONG. Pří akci na Tarkoonu se dozvědí, že Hauriové chtějí Kartaniňany, kteří jsou děti Heptameru a ztracení synové a dcery Afu-Metema1), přivézt zpět od klína Knížete ohně a tvrdí, že pakt s cizinci ze Sayaaronu je bohapusté rouhání. Je to také příčinou selhání pararosy. Současně přiveze poselkyně z Kartanu, kde bylo mezitím odhaleno tajemství o původu Kartaniňanů, zprávu, že Dao-Lin-H'ay a Oogh at Tarkan nyní společně s vysokými ženami s podporou robotů Ctl řídí osud svého národa2).

22. září odlétá SORONG a REDHORSE po mezizastávce u Rhota-Beta, automatické informační stanice PIG, k rudému slunci Zářijové jitro, na jehož druhé planetě Pantarei existuje základna Hauriů. Během několika návštěv zjistí Gucky, Nikki Frickel a Vario-500, že Hauriové chtějí během »Operace závěr času«3) celou galaxii M 33 jako náhradu za ztrátu Hangaye transferovat do Tarkanu. S pomocí obrovské materiální kolébky4) má být transfer připojen na neproběhnuté přenesení chybějících částí Hangaye.

Když Gucky 30. září informuje BÁZI, dozví se, že Atlan je připraven odletět s dvanácti kosmickými loděmi své Tarkanské expedice do Hangaye.