Perry Rhodan 1368 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1368
Název:Iruna
(Iruna)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 447 NGL = 4034
Atlan potkává svou velkou lásku - hra intrik začíná
Hlavní postavy románu:

Atlan - Arkonidan v pasti Hauriů

Iruna z Bass-Thetu - Akonaka je považována za zrádkyni

Tovari Lokoshan - Kamašit má novinky

Eirene - Rhodanova dcera podnikne sólovou akci

Platur gum Krozan - velitel Sringal IV

BÁZE dorazí k bodu, kterému Ratber Tostan dal výraz X-Door a na kterém je již umístěn Kosmický bazar ROSTOCK. X-Door je osmdesát světelných let od Hangay obklopujícího Strangeness valu a 10‘080 světelných let od okraje nové galaxie.

Když tam dorazí flotila virolodí, nařídí Atlan, aby jeho KARMINA byla jako první loď vybavena Vektorierbarovým Grigoroffovým projektorem. Po objevení SCHARNHORSTU a Tovari Lokoshanově zprávě o zážitcích s Irunou z Bass-Thetu se ale Arkonidan rozhodne okamžitě vyrazit do M 33. Zatímco se KARMINA blíží k soustavě Sringal, sabotuje Iruna z Bass-Thetu, která naoko spolupracuje s Haurii, zaměřovací a maskovací zařízení základny a odhalí tak doposud skrytou modrou komponentu dvojhvězdné soustavy Sringal.

Ačkoliv jeho extrasmysl považuje Irunu z Bass-Thetu za zrádkyni, důvěřuje Atlan Akonance, která se s ním opakovaně spojí, zatímco pedotransferem převezme Lokoshana. Atlan přistane s údernými oddíly na Sringal IV a padne do rukou Platur gum Krozana. Ten doufá, že skrze vlivného Arkonidana získá konstrukční plány hypertropového čerpadla, se kterým by Hauriové mohli pokrýt obrovskou energetickou potřebu na »Operaci závěr času«, v jehož rámci mají být další sluneční masy transferovány z Meekorahu do Tarkanu1), a zničí podklady o Vektorierbarovém Grigoroffu.

Plán Iruny z Bass-Thetu dostat se skrze hranou spolupráci s Platur Gum Krozanem k samotnému veliteli Hauriů selže, protože Eirene, která se ze žárlivosti na Akonaku tajně vplazila do KARMINY a na vlastní pěst s DORIFER-kapslí NARU2) odstartuje. V celé základně kvůli jejímu pokudu o osvobození Atlana dojde ke vzpouře. Při útěku je Akonanka těžce zraněná, zachrání ale tajnou informační databanku Platur gum Krozana. KARMINA se vrátí zpět k BÁZI3).

Iruna z Bass-Thetu se až do 25. srpna 447 NGL zotavuje ze zranění a vysvětluje Atlanovi, že třetí čtvrtina Hangaye má být už 4. srpna přemístěna do Meekorahu. Arkonidan dá Lokoshanovi mini-space-jet HAWKING, aby tak Kamašit mohl sledovat stopu svého dědičného boha do Hangaye4). Mezitím je 10 dvě stě metrových kulovitých lodí vybaveno Vektorierbarovým Grigoroffem.

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!