Perry Rhodan 1369 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1369
Název:Rapsodie strangeness
(Strangeness-Rhapsodie)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 447 NGL = 4034
S CORDOBOU na cestě - na hranicích cizího vesmíru
Hlavní postavy románu:

Ratber Tostan - galaktický hráč odlétá na novou expedici

Posy Poos - Tostanův přítel a společník

Aaron Silverman, Ali Ben Mahur a Rodnina Kosnatrowa - členové posádky TS-CORDOBA

Man-Gro - »Tygr královský« potká starého známého

30. června 447 NGL je zhotoven prototyp nového křižníku Tsunami, jehož základní koncept vyvinul Ratber Tostan1) už v květnu 429 NGL, mezitím byl ale silně modifikován. V paměti na kurýrní loď, se kterou se na cestě k BÁZI dostal do časoprostorové vrásy1), pojmenuje galaktický hráč svou novou loď TS-CORDOBA.

29. července 447 NGL odstartuje TS-CORDOBA z X-DOOR směrem do nitra Hangaye. Vedle Tostana a Posy Poose, kteří už zažili tři strangeness-průchody (při Grigoroffové nehodě2), transfer NARGA PUUR do standardního universa3) a návštěvu časoprostorové vrásy1)), a mají tak dalekosáhlou imunitu proti Strangeness-šoku, jen Aaron Silverman, Ali Ben Mahur a Rodnina Kosnatrowa, kteří rovněž s kurýrní lodí CORDOBA uvízla z časoprostorové vráse, a dva hyperfyzici Lombhe Massimo a Adam Pittenburg jsou při vstupu do cizí galaxie při plném vědomí. Ostatních 150 dobrovolníků na palubě se nachází v hlubokém spánku.

Spící členové posádky reagují na prostup strangeness-valem rozdílně. Po rozsáhlé kontrole lodi odlétá Tostan 10. srpna kvůli orientaci k zelenému slunci Bahaas poblíž centra. Protože pět ostatních členů aktivní posádky kvůli strangeness záření ztratilo vědomí, musí Terranec a Swoon sami bojovat proti svazu Hauriů, kteří ničí kartanskou kosmickou loď. V poslední sekundě předá kartanský velitel souřadnice systému Synguiso, nad jehož hlavním světem Goronac byla postavena NARGA PUUR.

19. srpna tam Tostan dorazí a na planetě Goronac ležící ve třetím asteroidním pásu potká Kartaniňana Man-Gra, šéfa projektu NARGA PUUR, kterého kdysi kvůli vzoru na kožešině nazval Tygr královský4). Od Man-Gra, který patří k přednímu klanu, se Galaktický hráč dozví, že transfer Hangaye, který se měl uskutečnit 4. srpna mezi systémem Anklam5) a jeho protistanicí Synguiso, z neznámých důvodů nenastal. Jako pravděpodobný náhradní termín jmenuje Tygr královský 30. listopadu. Z Man-Grovi verze vyplívá, že on sám neví, kdo je vlastně zodpovědný za koordinaci celého projektu.

Tygr královský odvede Tostana do dimenzionálního švu, na který se má další dávka hmoty z Hangaye připojit a ze kterého je možný přechod do systému Anklam. Kartaniňan oznamuje, že se zde opakovaně shromaždují lodě Hauriů, a pak s neznámým cílem zmizí. Kromě toho se zmíní o »Ztracených z Tarkanu«, robotech, jejichž lodě bezúčelně křižují oběma čtvrtkami Hangaye a občas v záhadném »samovznícení« ztratí svou inteligenci6).

29. srpna opustí TS-CORDOBA systém Synguiso a vrací se zpět k BÁZI. Po novém průchodu strangeness-bariérou vykazují také Silverman, Ben Mahur, Massimo, Pittenburg a Rodnina Kosnatrowa symptomy imunity.

Aktuální data:
8.12.2021
1566 před NGL
1. Tartor 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459556.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!