Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1370
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1370
Název:Amok Vědoucích
(Amoklauf der Wissenden)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 447 NGL = 4034
Chaos v Ardustaaru - Esperové selhávají
Hlavní postavy románu:

Dao-Lin-H'ay a Oogh at Tarkan - dva Kartaniňané v nouzi

Nikki Frickel - šéfová PIG hledá NARGA SANT

Gucky - myšob to zkouší jako »Hlas Ardustaar«

Sue-El-K'yon - Guckyho chráněnec

Shu-Han-H'ay - vysoká žena z Kartanu

Kvůli snížení universální psionické konstanty se pararosa změní v psionicky neúčinnou a neškodnou hmotu. V galaxii Fornax se tak sám od sebe vyřeší problém s pararosnými oblastmi. Nokturnové už nereagují na průchodové symboly a útočí na kosmické lodě Kartaniňanů a galaktiků1).

Jako ostatní Esperové Kartaniňanů ztratí také sedmnáct starých Voiců na palubě NARGA SANT2) své nadpřirozené schopnosti. Na stále užívání psychogonů zvyklí Kartaniňané upadnou do náhlé psipherie. Odletí s obří lodí, kterou Dao-Lin-H'ay chtěla původně dovést ke Kartanu, do mlhoviny Raknor3) a aktivují roboty Ctl3), aby s jejich pomocí uchránili svou moc. Pak se ale rozhodnou nechat NARGU SANT spadnout do slunce Ctl. Sco-ta-ming, která si během tisíciletí své existence vyvinula vlastní osobnost, odepře tento rozkaz vykonat. Protože Voicové na ní pošlou roboty, jsou Oogh at Tarkan a Dao-Lin-H'ay, která jako pravá esperka si své psí-schopnosti zachovala, přinuceni proti Vědoucím bojovat.

Mezitím odlétá Gucky a Sue-El-K'yon4) se SORONG5), který počátkem září 447 NGL s REDHORSE5) dorazil na pozici X-DOOR, na Kartan a přistanou u hlavního města planety To-zin-kartan (»Město v srdci světa«). Zde vysoké ženy Shu-Han-H'ay, Foo-Hel-K'yon, Vin-Lin-G'ahd, Chai-Zsa-L'agyr, Die-Kiu-Vi'irn, Na-Gyn-D'orja a Jao-Tan-T'uos kvůli selhání esperů a umlknutí hlasu Ardustaar upadli do hluboké nejistoty. Myšob imituje mentální hlas Vědoucích, aby dezorientované Kartaniňany připravil na změny nové doby.

Nakonec odlétá SORONG k systému Ctl, ve kterém Nikki Frickel tuší, že se nachází zmizelá NARGA SANT. Galaktikové proniknou do gigantické kosmické lodi a Voica se stáhnou. Zatímco Gucky a Nikki Frickel se SORONG později opustí mlhovinu Raknor, zůstane mladá Sue-El-K'yon u Dao-Lin-H'ay, která je jako Oogh at Tarkan rozhodnut informovat Kartaniňany o jejich pravdivém původu. Po odletu galaktiků odstartuje sedmnáct starých Vědoucích s pomocným člunem a zřítí se do slunce6).

Krátce na to zachytí SORONG zprávu, že Atlanem a Anson Argyrisem vedená flotila zničila základnu Hauriů v systému Sringal a že Hauriové chtějí zaútočit na kolonie Kartaniňanů v M 33.