Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1355
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1355
Název:Císař se vrací
(Der Kaiser kehrt zurück)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 447 NGL = 4034
Karavana se znovu objevuje - vědec má svůj velký den
Hlavní postavy románu:

Anson Argyris - velitel Hanzovní karavany

Rumus Sharman, Gandolf a Gero Rius a Mauritius Koek - členové posádky REDHORSE

Phanügy - geolog

Derek Furney - exobiolog

Dominik Eubanks - astrofyzik v Terranii

Lawrence Dunnegan - Dominikův nadřízený

Příslušníci Sothem Tyg Ianem v roce 430 NGL v galaxii Vilameš uvězněné Hanzovní karavany1) dají své vězeňské planetě jméno Onyx a jejímu slunci jméno Lyra. Pokus prolomit oranžové pole, které se podobá karanténnímu štítu Erendyry2) a odráží dokonce i rádiové vlny, pomocí deflagrace pararosy, selže. Během následujících měsíců jsou lodě, které se propadly do tektonicky nestabilní země, vyproštěny, přijde Anson Argyris k závěru, že Stalker počítal s tím, že Stygian na Hanzovní karavanu zaútočí, aby tak zabránil transportu pararosy do mocenské oblasti ESTARTU. Ztroskotaní vybudují město z kopulí, které nazvou Nago Nagai (Ti, kteří chtějí přežít). Když v září roku 439 NGL začnou docházet suroviny, ze kterých se vyrábí jídlo, dochází k propuknutí násilí. Když jsou krátce po objevení zdejších rostlin tyto zničeny explozí, je Variu-500 jasné, že karanténní štít je naprogramován na to, aby způsoboval vyhnancům stále nové problémy. S pomocí modifikovaného materiálního měniče naleznou alternativní způsob získávání jídla.

V systému Lyra jsou opakovaně pozorovány cizí kosmické lodě. 8. června 441 NGL zaútočí karanténní štít na lodě hanzovní karavany, a Argyris nechá paratronové štíty s pararosou odnést z paluby. Když štít nakonec začne ohrožovat paratronové projektory, odpojí je Vario, a pararosa deflagruje. 31. ledna 447 NGL způsobí strukturální otřesy způsobené materializací Hangaye zhroucení karanténního štítu. Hanzovní lodě odstartují a o pět měsíců později dorazí od Mléčné dráhy.

Mezitím se 2. dubna materializují další hvězdy. Navrátilci z mocenské oblasti ESTARTU informují, že kvůli rozpadu psionické sítě estartské zázraky vypadly. Zatímco kosmologové Mléčné dráhy jako průvodní jevy materializace pozorují vedle časoprostorových deformací také jako gravitační boule označovaná postupující prostorová zakřivení a energetické bouře uvolňující medúzovité blesky, způsobuje v oblasti dvanácti galaxií pětidimenzionální přebytečná energie fantastických světelných vzorů psionickou luminiscenci. To, že se některé do Hangaye vyslané expedice nevrátí, je vysvětlováno materializací v zakázané oblasti.

Po návratu do Sluneční soustavy potvrzuje Vario-500 pozorování Dominika Eubanka, že paralelně k materializaci Hangaye zmizelo z galaxie NGC 3627 (Vilameš) pět milionů slunečních hmot2). Z Argyrisova popisu lodí ze systému Lyra pozná Julian Tifflor a Homer G. Adams jednotky Hauriů.

Krátce po Hanzovní karavaně dorazí do Sluneční soustavy také Nikki Frickelin SORONG3).