Perry Rhodan 1354 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1354
Název:Strangeness šok
(Strangeness-Schock)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 447 NGL = 4034
Kontakt v Hangayi - setkání s tarkanskými Kartaniňany
Hlavní postavy románu:

Nikki Frickel - velitelka SORONGU

Poerl Alcoun a Mulin-Okra - dvě Nikkiiny přítelkyně během Strangeness-šoku

Dr. Wjaslew Surok - palubní lékař SORONGU

Zinh-Mam-K'oos a Oakh-Omt-K'oos - velitelka a vědecká poradkyně RUSSARU

Da-Shou - vůdce delegace Edyja-Kartaniňanů

Kvůli krátkodobému ochlazení svého okolí se Nikki Frickel 10. července 447 NGL probudí jako první z posádek RUSSARU a SORONGU, kteří před pěti měsíci kvůli Strangeness-šoku při materializaci Hangaye ztratili vědomí1). S pomocí robotů může Terranka pomalu probudit také ostatní astronauty z obou lodí a syntroniku SORONGU, jen Poerl Alcoun a Mullin-Okra zůstane v bezvědomí. Nikki Frickel ale zas a znovu obtěžují dvě strašidelné postavy, které adekvátně podle jejich vlivu a chování nazve Sýrová tvář a Snový tanečník.

Na Edyjamu, jedné z mnoha kartanických planet Hangaye, zaměří usedlí Kartaniňané RUSSARU a SORONG, protože je na základě rozdílu strangeness vidí jako psionický zdroj. Aby svou domovskou planetu uchránili, setkají se Tarkanští Kartaniňané, u kterých hlavní roli hrají muži, s delegací vedenou Nikki Frickel a Oakh-Omt-K'oos, vědeckou poradkyní RUSSARU, na vnějším světe soustavy, kterému Terranka dá jméno Protos. Da-Shou, přední Edyjamský Kartaňiňan vysvětluje, že postupná dislokace Hangaye ze scvrkávajícího se universa Tarkan byla dlouhodobě připravovaná, ale transfer první části byl původně naplánován na jinou dobu. Kvůli přibývajícím strangeness efektům jsou ale jednání přerušena. Da-Shou se domnívá, že strangeness efekty podmíněné psionické záření by mělo během sto dnů klesnou na zanedbatelnou hodnotu.

Zatímco RUSSARU zůstane, aby po uplynutí sto dnů navštívil Edyjam, vydá se SORONG se dvěma Kartaniňany na palubě k Mléčné dráze. Když loď opustí Hangay, probudí se také Poerl Alcoun a Mullin-Okra2). Ukáže se, že oba kvůli strangeness-šoku nebyli zcela v bezvědomí. Jako neúmyslné volání o pomoc se z vědomí Tefrodky oddělila projekce Sýrové tváře, zatímco Mullin-Okra zplodil Snového tanečníka, který se svým vzhledem podobal Gys-Voolbeerahovi. V průběhu letu zmizí beze stopy Mullin-Okra, ve kterém Nikki Frickel tuší tajného pomocníka Voica a který ve formě Snového tanečníka byl zodpovědný za probuzení Terranky.

Poté co nezašifrovaným radiogramem informuje Kabarei o novém vývoji3), dorazí SORONG 31. července do Sluneční soustavy.

Aktuální data:
28.1.2022
1565 před NGL
3. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459607.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál