Perry Rhodan 1353 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1353
Název:CORDOBA volá BÁZI
(CORDOBA ruft BASIS)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Tarkan
Vydáno poprvé:1987
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 447 NGL = 4034
Peregrinův host - a ztracený čas
Hlavní postavy románu:

Ratber Tostan - galaktický hráč je opět na cestě

Posy Poos - Tostanův dlouholetý přítel a společník

Julian Tifflor - šéf GOI by se rádo dostal na BÁZI

Bale Boltschun - velitel lodi CORDOBA

Guang-Da-G'ahd - Kartaniňan

Aaron Silverman a Ali Ben Mahur - dva slibní mladí Terranci

Moderní kurýrní loď CORDOBA dovede Ratbera Tostana, Posy Poose, Taffase Rozolla a Gavvrona s TAAHLEM 1) do hlavního stanu GOI CLARK FLIPPER. Tam se galaktickému hráči objeví Peregrin2), nazve ho poznamenaným a řekne mu, že si svou cestu vždy najde. Nakonec informuje projekce ID Juliana Tifflora o událostech v ESTARTU a vysvětluje, že Perry Rhodan byl zavlečen do vesmíru, ze kterého pochází masa hmoty, která se objevila v normálním prostoru. Dodává také, že bude možné Rhodana nalézt.

Zatímco se Rozoll a Gavvron se 24 loďmi GOI3) vrací do ESTARTU, odlétá CORDOBA s Tifflorem, Tostanem, Posy Poosem a Guang-Da-G'ahdem4) k BÁZI. 25. února 447 NGL je loď ze zcela vyprázdněnými Gravitrafovými zásobníky vytržena z metagravového letu a objeví se v prostorové vráse, která vznikla jako následek strukturálního třesení způsobeného materializací čtvrtiny galaxie. Podporován dvěma techniky Aaron Silvermanem a Ali Ben Mahurem se Tostanovi 3. března podaří nouzově nabít zásobníky. Když se přiblíží šest neznámých kosmických lodí, přistane CORDOBA na třetí planetě blízké dvojhvězdy. V nepatrném odstupu přistane také jedna z cizích lodí.

Když se k ní Tostan s Posy Poosem, Silvermanem, Ben Mahurem a Guang-Da-G'ahdem přiblíží, dojde k boji s kostrovitými humanoidy, ve kterých galaktický hráč pozná »Sticky«, které potkal po své Grigoroffové nehodě5). CORDOBA vezme bojové oddíly na palubu, unikne útočníkům a opustí prostorovou vrásu. Protože pobytem ve vráse ztratila čtyři dny, dorazí k BÁZI až 9. března.

Guang-Da-G'ahd zaslechne hlas Ardustaar, ve kterém Vědoucí6) informují o neštěstí v Tarkaniu, zároveň ale plni naděje vysvětlují, že z nepatrné vzdálenosti zachytili signály z domova. Zatarové Comanzatara a Huakaggachua7), které se v BÁZI objevili, sdělí Tifflorovi, že cítí duše svých druhů8).

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!