Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1411
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1411
Název:Ledový svět Issam-Yu
(Eiswelt Issam-Yu)
Autor:Peter Griese
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1143 NGL = 4730
Dlouhá cesta Zatarů - a osvobození Terranky
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec hledá Nikki Frickel

Gucky - myšob srší touhou po akci

Comanzatara a Haukaggachua - Zatarové na nebezpečné cestě

Dart Hulos - starý robot

Tryndallar - mrtvý promluví

Poté co CIMARRON1) 13. června 1143 NGL dorazí do systému Lishtar, přistanou Perry Rhodan, Gucky, Vee Yii Ly, šéftechnik lodi, a palubní lékař Sedge Midmays sami na Ayshran-Ho, aby pátrali po Nikki Frickel. Při pátrání po Tryndallarovi narazí galaktikové na jeho družku. Dříve než se Shagantka ze zoufalství z domělé smrti médiového transponenta sama zabije, předá Rhodanovi paměťovou krychli s Tryndallarovou závětí. Ten v ní oznamuje, že ho sledoval neviditelný, a odkazuje na Issam-Yu, jedenáctou planetu slunce Lishtar. 20. června dorazí CIMARRON k neživému ledovému světu. Aniž by prozradily vlastní identitu, předá Comanzatara2) a Huakaggachua3), kteří se už 647 let na Issam-Yu zdržují, galaktikům přes robota Darta Hulose poukaz na podzemní zařízení, ve kterém je Nikki Frickel držena.

Když se 28. února 448 NGL DORIFER zapouzdřil, přišla na Swoofonu Jizi Huzzel, která s Dartem Hulosem a oběma Zatary Comanzatarou a Huakaggachuou žila na usedlosti nedaleko hlavního města Swatranu4), o život, protože její virohoupačka, pozůstatek viroimpéria5), v důsledku kosmické katastrofy implodovala. V následujících desetiletích se Dart Hulos staral o Zatarské sestry během jejich regeneračního období. V roce 486 NGL vidí obě rostliny svým darem prekognostiků blížící se ohromné nebezpečí pro Mléčnou dráhu a žádají být odvezeny z oblasti galaxie. Robot navštíví Swatran, aby si pronajmul kosmickou loď, a dozví se, že už před dvaceti pěti lety mnoho Swoonů uprchlo, když byl jejich svět izolován. Dříve než kosmická loď Sigance Umbry, která má Darta Hulose a obě Zatary odvést do Magallanova mračna, opustí Mléčnou dráhu, je napadena neznámým. Dart Hulos je přitom těžce poškozen. Comanzatara a Haukaggachua předpovídají, že se Perry Rhodan objeví na Issam-Yu, přemístí se tam z UMBRY a vezmou s sebou robota.

Protože hypnopole znemožní dokonce i Guckymu vniknout do vězení Nikki Frickel, přemístí obě Zatary po dvou dnech Rhodana a myšoba do podzemního zařízení a umožní jim tak zneškodnit hypnoprojektor. Současně opustí velký, stínovitý objekt Issam-Yu. Dříve než je Dart Hulos cizími roboty, které Nikki Frickel hlídají, zničen, stáhnou se Zatary zpět. Po únoscích Nikki Frickel se nenajde žádná stopa. Velitelka SORONGU po osvobození vypráví, že Tryndallar byl zabit paprskometem, dříve než jí mohl cokoliv říct o Icho Tolotovi. U mrtvoly Shaganta se ale najde memokrychle se zprávou Haluťana adresovanou Perrymu Rhodanovi. Tolot vysvětluje, že se nachází na cestě ke »Sloupům minulosti«6). Zatímco se SORONG vrací na Phoenix-1, zůstane CIMARRON v systému Lishtar.

Comanzatara a Huakaggachua, které se žádnému Terranci nechtějí ukázat, dříve než si odsedí svůj trest, který si podle vlastní vůle uložily, když nedokázaly zabránit smrti Jizi Huzzel, a které stále ještě doufají, že naleznou Huamachucu, se kterým se téměř před sedmi sty lety mentálně spojily7), se schovávají dále na Isam-Yu8).