Perry Rhodan 1412 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1412
Název:Pirát z Magellanu
(Der Pirat von Magellan)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1988
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1143 NGL = 4730 / kolem 480 NGL = 4067
Zpráva z minulosti - starý známý se objevuje
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec pátrá dál u Gurradů

Tetran Kham - obchodník z Massengi

Nandur Kham - Tetran Khamův předek

Guben Tai - šéf kontaktní kanceláře

Captain Ahab - starý známý se odhalí jako pirát

Když je Perry Rhodan rozhodnut, v souladu s požadavkem Gurradů, kteří se chtějí vyvarovat konfliktu s vládci Mléčné dráhy, opustit systém Lishtar, navštíví ho 5. července 1143 NGL obchodník Tetran Kham. Pamětliv zásluh Terranců na jeho národu1) zavede Rhodana do Massengi, bývalého hlavního města Ayshran-Hos, do archivu jeho rodiny a podá mu zprávu o svém předkovi Nandur-Khamovi:

Během 650 let starých válečných časů naláká neznámý Nandur-Khama, který jako člen Stolní společnosti z Massengi disponuje velkým vlivem, k planetě Meggiaro. Gurrad tam u ruin Zhanu potká trpasličího humanoida Gontasetha a legendárního Skokana Captaina Ahaba, který tvrdí, že spolupracoval s Perry Rhodanem. Ahab sděluje, že vetřelci se usadili v Mléčné dráze a zamýšlejí jí izolovat proti všem vnějším vlivům. Důtklivě zapřísahává Ahab Nandur-Khama, aby galaktikům pomohl.

Ačkoliv ostatní členové Stolní společnosti zůstávají skeptičtí, vyšle Nandur-Kham několik průzkumných lodí do Mléčné dráhy a navštíví Patembe, tehdy příslušníky cizích národů obývanou enklávu svobodného obchodního světa. Většina galaktiků ale Patembe opustila, protože zásobovací lodě létají nepravidelně. Pomocí memokrychle informuje Terranec Guben Tai, neoficiální reprezentant Kosmické hanzy, Gurrada, že už řadu let jsou určité oblasti Mléčné dráhy izolovány. Z lodí Nandur-Khama se zpět vrátí jen TRILLIA. Pronikla ale jen do hala Mléčné dráhy, zatímco ostatní lodě byly zničeny, a nemůže proto podat zprávu o procesech uvnitř galaxie. Když Ahab Nandur-Khama později na Ayshran-Ho navštíví a žádost opakuje, zůstane Gurrad zdrženliví, protože získal dojem, že se galaktikové sami chtějí odstínit od okolí. Jako lákadlo mu Ahab nechá zbraň, která může objekty stlačit gravitačním šokem, ta se ale brzy sama zničí.

Během letu ke koloniální planetě Biddayam je Nandur-Khamova kosmická loď PALLIRA napadena robotickými piráty. Když se eskorta PALLIRY objeví u bojiště a pirátskou loď zničí, objeví Nandur-Kham ve vraku Ahaba. Ten uznává, že jeho aktuální kontakt s nezvěstným Perrym Rhodanem byl jen vymyšlený, aby Gurrady přiměl ke spolupráci, trvá ale na tom, že Gurradové by galaktikům měli pomoci proti nepříteli, který by je jednou mohl také ohrozit. Ačkoliv Gurradové v Ahabovi vidí obávaného piráta, který je pověstný tím, že plení těžce poškozené kosmické lodě a napůl zničené kolonie, zřeknou se ho zabít, ale nechají ho ve vraku jeho kosmické lodi, pět světelných let od nejbližší sluneční soustavy.

Přesvědčen, že Captain Ahab, za jehož maskou se ve skutečnosti skrýval Stalker2), přežil a vyváznul3), opouští Rhodan s CIMARRONEM Ayshran-Ho.

Aktuální data:
17.5.2022
1565 před NGL
23. Tarman 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459716.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál